A - 24 STICHTING HEEMKUNDIGE KRING SAS VAN GENT. Jaarverslag seizoen 1973 - 1974. Als we z*g« nu prettig geregeld ia, heeft het nog vry intensief bezig gehouden met vraagstukken over het en watervervuiling.Vele besprekingen en vergaderingen en aktiegroepen. op 5 maart' ƒ4 een gesprek met B.en W. ,op 7 maart d.a.v. aktiegroep van het sociaal cultureel werk in. de Roselaer een algemene ledenvergadering plaats in zaal Plane- speciaal belegd om verantwoording af te leggen van ons beleid in deze. Met algemene stemmen werd het en deze aktie’s te voeren, die de gemeenschap. Dit natuurlijk binnen de doel- 'n terugblik werpen op het voorbije seizoen, dan valt op dat de heem kundige kring van vry weinig aktiviteit naar buiten heeft blijk gegeven. Enerzijds zijn enkele bestuursleden door ziekte een tijdje uitgeschakeld geweest, anderzijds hebben we door de oliecrisis en autoloze zondagen een aantal geplande excursies en lezingen niet kunnen laten doorgaan. De normale aktiviteiten van het bestuur hebben echter, voor zover mogelijk, gewoon plaats gevondene Onder vrij grote belangstelling hebben wij op 25 september 1973 ia de Speye onze vorige jaarvergadering gehouden. Bjj deze gelegenheid vertoonde mevr.de la Ruelle een film over het oude oas. Met een tikje weemoed zagen velen van ons oude bekenden en populaire Sass® figuren terug. Zeer succesvol is op zondag 30 sept.'73 de excursie van de heemkundige kring naar Brugge verlopen. Onder leiding van de heer Rob.Block trokken we met een twintigtal auto's naar het Venetië van het noorden. Het bezoek aan diverse musea was zeer de moeite waard. In de nu volgende periode van schijnbare rust is het bestuur regelmatig bjjeen geweest en heeft hard gewerkt aan een aantal minder spektaculaire aktiviteiten. Als gevolg hiervan had op 18 jan.’74 in de school te Westdorpe een bijeenkomst plaats van alle leerkrachten van alle scholen uit Sas van Gent. De bedoeling was te komen tot een projekt onder het moto: "Weet waar je woont." De heemkundige kring stelde hiervoor materiaal ter beschikking. Op 2 maart verscheen enveloppe no 8. Deze uitgave was goed verzorgd en bevatte 42 gestencilde bladen en was "verlucht" met een aantal foto's en een reproduktie van een pentekening van het z.g. Oude Klooster. Ofschoon de Canisvliet-affaire bestuur zich toch milieu-beheer en de lucht over deze onderwerpen hadden plaats met diverse instantie's Zo byvoorbeeld hadden we een vergadering met een Op 14 maart vond tarium. Deze vergadering was aan onze leden-donateurs bestuur gemachtigd die maatregelen te treffen ztf nodig acht in het belang van

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1975 | | pagina 3