Jaarverslag H.K.’7^ “'75 2 8 - 2 A Onze vorige jaarvergadering vond plaats op lijke belangstelling de Caluwé zijn eerste Sasse amateur—cineast Ludw. De filmviel van deel 2 de traditionele dia- Op 19 november weer de verzameling van hun kinder- uur of elf! excur- of zoals wjj in De Coöperatief fVoor deze excursie een grote Sas was zeggen in belangstel ling. door de direc- Ofschoon ons groepen de hele fabriek rondgeleid zes in de f inesses was openbaring! De bijna nergens doorgevoerde rationalisatie en eerste dat dan ook Het automatisering heeft er plaats gevonden. zien was opviel was devolle verrassing Van op deze plaats dus in de wolken! f abriek Iedereen was van de 7^+ hield de bioloog franklin in De Speye over het krekengebied zaken werd de in Oost-Zeeuws-Vlaanderen.Met grote kennis van Vele mooie dia’s lieten flora en de fauna in dit gebied besproken. bestaan niet vermoeddenEen der— ons plekjes tigtal kreken werden behandeld! pauze vertelde een andere Na de over het prachtige Hierop aansluit- Deze prachtige film kwam tend werd de Saaitingefilm vertoond. evenwel Jammer genoeg niet helemaal tot mplaats van met zodat een optisch spoor, was Hierin gaf hij zijn persoonlijke visie op Sas zal worden tegen het volgend seizoen natuurgebied: Het verdronken land van Saai’tinge o «a bioloog 9 Gent o »n dat er praktisch geen personeel Hij het af sc eid had de directie voor alle deelnemers nog Een grote doos met de verschillende produkten "Canisvliet" 7 Oktober 1972! in het Cult.Centr "De Speye" o Er was een behoor- 58 aanwezigen! Na de paze vertoonde de film:"Sas van Gent een heleboel Een ver er geen geluid Eug Sarnael.De ruim 60 aanwezigen herleefden weer eens Jaren. Een gezellige bijeenkomst die natuurlijk weer uitliep tot Op 17 december Tombeur een lezing met dia’s misverstand een 1ilmcopie met magnetisch spoor was gezonden de Heer Sponselee ons zien waarvan we het zeer in de smaak.Getracht nog een hartelijk woord van dank aan de Directie van de Suiker-Unie sie van het uitgelegdwas de seizoen en wel naar de Suiker Unie, Op 23 november 1974 hielden we onze eerste meer te gereed te hebben. ’74 was meer terug te vinden. avond in het Planetarium over Oud Sas uit tie van tevoren het hele fabricatieproces tot oude fabriek zoals velen van ons die nog kenden was Alles bijeen toch een belangwekkende avond! tocht langs de installaties een een kopje koffie in de kantine werden we z’n recht omdat door een een waar-

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1975 | | pagina 3