Stemt ge met die handelingen in Carpreau c»ol e Vele Kiezers, die voorstanders zijn van gezonde toestanden. F - 54 van bij eenige leden de voorbe- 1 juli 1905. Zonale U allen bekend ie, moet ®r a.e. Dins< ag een stemming plaats hebben voor drie leden van den gemeenteraad. Eveneeis zult ge weten dat behalve de drie aftredende leden is candidaat gesteld de heer J. M. Carprean. Op dezen persoon willen wij gaarne een oogenblik de aandacht der kiezers vestigen. Hij is de man die, met zoovele anderen hier ia Sas van Gent, een vreeselyken afschuw heeft van de walgelijke verhoudingen en toestanden, die in onzen stedelijken raad bestaan, ’t Is geen ironie, kiezer, ’t zijn geen holle phrazen, kiezer, die wy U toeroepen, neen ’t zijn waarheden. Én wij zuilen U zelf laten oordeelen of het geen waarheden zijn. Is het geen waarheid, kiezer, dat de heer Malotanx, die twee jaar geleden by oandidaatstelling tot raadslid werd herkozen, zeiden op de verga deringen van den gemeenteraad verschijnt? Is het gaen waarheid, kiezer, dat de heer Malotauz juist die twee jongste vergaderingen bijwoonde, toen verzoeken van Poelpolder en Suikerfabriek in den raad aan de orde waren Ie het geen waarheid dat niet een der raadsleden daarover een woord in het openbaar tegenover het bij candidaatstelling herkozen raadslid Malotaux heeft gesproken? Of is die handel wijze naar beboeren? Neen, kiezer, de tegenwoordige raadsleden laten alies toe, ze durven de leden met centen niet eens naar de oogen te kijken, ze vallen er voor op de knieën. En is het geen waarheid, dat de gemeenteraad weder da belangen van de geheels bevolking heeft in het aangezicht geslagen, door den dokter van der Sman niet tot gemeente-geneesheer te benoemen? Die man had ook geen Jobs geduld, en heeft by zijn vertrek verklaard, niet te zouden zijn vertrokken, wanneer men hem tot stadsdokter had benoemd. Ie het geen waarheid, kiezer, dat de kapi talisten van Sas van Gent veel te weinig betalen in de gemeentelasten, terwijl bur ger en werkman, die jaar in, jaar uit, een harden strijd om het bestaan voeren, naar evenredigheid veel meer betalen? Natuurlijk, die het dichtst bij den haard zit, warmt zich het best. Is het geen waarheid, kiezer, dat de brandspuit van Sas van Gent volstrekt geen waarborg geeft by mogelijke ongevallen? Als men een spuit heeft, die ternauwernood 5 Meter hoog spuit, waarom moet men dan de men- schen verplichten van huizen te bouwen van 7 Meter? Er zijn nog veel meer wantoestanden. Men wone maar eens de raadszittingen by. Evenals heale Pieten rocken de heeren prima kwaliteit sigaren, den tijd doodend nu eens met zich achterover in de stadsstoelen te strijken, dan weer donr met een potloodje monsterieus op de agenda te zitten krauwen. Van gezonde rede- neeringen is eenvoudig geen kwestie, het gaat zelfs zoover dat men somtijds een fluistergesprek begint. Vergaderingen, waarin bepaald belangrijke punten aan de orde zijn, zyn in minder dan een uur afgeloopen. De bewijzen zijn er. Enfin,’t is begrijpelijk. Het stuk, verzoek of wat het ook zij, wordt door den secretaris voor gelezen en reeds vóór deze daarmee klaar is, kan men wegingen constateeren van een goedkeurend geknik. Dan stellen wij de kiezers deze ernstige vraag: Gelukkig, kiezers, het antwoord daarop behoeft ge niet in het openbaar te geven. Want dan zou de lage wraak der Sas van Gentsche heerschers op U nederdalen. Geeft, elk voor zich zelf, op de meest geheime wijze, het antwoord daarop as. Dinsdag in het stemhokje. De heer Carpreau is een ontwikkeld persoon, die niemand naar de oogen wil zien, ook niet mynheer Malotaux en ook niet mijnheer Wauters. Een man, die tegen de grove onbillijkheden, die hier bestaan, zal op komen. Een man, die de wet zal kennen, want de tegenwoordige raadsleden, die de wet kennen, kunt ge wel uit uw duim zuigen. Stemt dus, kiezers, op "De Zeeuwsche Koerier" Deze advertentie troffen we aan in Kiezers van Sas van Gent.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1976 | | pagina 1