A-52 JkARVERSLAG seizoen 1978/1979 zal dit Op verzoek van onze voorzitter en met het oog op de leesbaarheid, jaarverslag zo beknopt mogeljjk worden. Ook nu weer kunnen we met voldoening terugzien op een zeer geslaagd seizoen. Op zaterdag 26 aug.*78 werd het seizoen geopend met een excursie naar het "Land van Waes". Deze is zeer in de smaak gevallen van de 58 deelnemers. Bezocht werden achtereenvolgens: De kerncentrale te Doel, het stadhuis van St.Niklaas, alsmede het stedelijk museum aldaar, het slot van Laarne en een daar gehouden bloemententoonstelling. Een gezamelyke maaltijd in het Solarium te Destelbergen besloot de dag. Iedereen was zeer voldaan. Zaterdag 2 sept.'78 vond de opening plaats van een belangwekkende tentoon stelling, in de openbare bibliotheek over leven en de werken van de in Sas van Gent gewoond, hebbende schrijver A.F.v.d.Feen, beter bekend onder het pseudoniem: F.DE SINCLAIR. De opening geschiedde door een oud-bediende van de familie v.d.Feen, Mevr.Kats-Aerens, De tentoonstelling werd ingericht door de bibliotheek, in samenwerking met de Heemkundige Kring. 800 bezoekers). Op dinsdag 24 okt. sprak ing.K.J.J.Brand in de Speye over: "Het ontstaan van de polders in Oost Zeeuws-Vlaanderen". Met kaarten en dia’s illustreerde de heer Brand zijn betoog. Donderdag 25 nov. vertoonden Lieve en Romain Duprez uit Evergem, hun gesonoriseerde diamontage over "De Moervaartroute". De 600 dia’s, die in het overvloeisysteem over het doek flitsten, vielen zeer in de smaak. Op donderdag 21 dec, vond in "Het Planetarium" de jaarvergadering plaats. Daar de voorzitter niet aanwezig kon zijn, voerde de secretaris in zijn plaats het woord, De verslagen van de secretaris en de penningmeester werden bij acclamatie goedgekeurd. By het afsluiten der boeken per 51*12. *77» bleek een bedrag van Fl,4172,40 in kas te zijn. Dat dit bedrag nog vrij hoog is, komt, omdatde bijdragen pas geind zijn en is dus duidelijk geflatteerd. Dit is dan ook een der redenen, waarom in het volgend boekjaar zal worden overgegaan tot vervroegde inning van de contributie. Een belangrijke en noodzakelijke beslissing werd genomen; de jaarlijkse bijdrage zal worden verhoogd tot F1,15.“Vrijwel iedereen kon begrip opbrengen voor deze maatregel en ging er mee akkoord. Het op deze vergadering genomen besluit, tot het organiseren van propaganda bye enkoms ten voor de jeugd, hebben we wegens tijdgebrek nog niet ten uitvoer kunnen brengen. Na het huishoudelijk gedeelte, volgde een videoband, over de tocht van een binnenschip uit Sas van Gent, van Keulen naar Parys, natuurlijk via Sas van Gent, De techniek werd gratis verzorgd door de firma Vervaet, De rest van de avond werd besteed aan het vertonen van dia's over het oude Sas, door de secretaris. Dinsdag 2 jan.*79 opening door burgemeester Dusarduyn, van een tentoonstelling "Canisvliet" in de Speye, Met dia's, krantenknipsels, kaarten en veel foto’s, gaf de werkgroep "Behoud Canisvliet" een mooi beeld van wat groeit en leeft in dit prachtig natuurgebied en tevens van de absolute noodzaak, dit alles te behouden. Op vrijdag 12 jan,'79 werd deze tentoonstelling enigszins feestelijk gesloten, met een bijeenkomst in de foyer van de Speye, waarop o.m, een ingenieur van de planologische dienst te Middelburg, de heer Beenacker, een lezing hield over "De kreken in Zeeuws-Vlaanderen". Na de pauze kreeg de conservator van Canisvliet, de heer Joh,van de Steen het woord. Op z'n eigen enthousiaste wijze, beschreef hij de flora en fauna en vertoonde tot slot de prachtige nieuwe Canisvlietfilm, 't

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1981 | | pagina 3