r A-56 ENVELOPPE 16 juni 1982 Het Bestuur, STICHTING HEEMKUNDIGE KRING SAS VAN GENT Secr.Oostkade 25 SAS VAN GENT Van het bestuur. L.S., Het is ons een genoegen U hierbij enveloppe Nr.16 te kunnen aanbieden. Het is een heel bijzondere geworden, niet alleen wegens het groot aantal bladzijden, maar U zult hierin het eerste deel aantreffen van "De Jeugdherinneringen" van de heer M.A,Dellaert. Een aantal van deze verhalen werd gebundeld, en kompleet met foto’s en al tot een boekje verwerkt. Deel 2, 5 en 4 volgen later. Voor de Heemkundige Kring kwam het drukken van dit alles nogal duur uit. Dank zij de financiële steun van ons zeer goed gezinde instellingen, kon een al lang gekoesterd idee verwezenlijkt worden. Het is vanzelfsprekend, dat wij bedoelde instellingen veel dank verschuldigd zijn, evenals trouwens de heer Dellaert, die ons niet alleen toestemming gaf tot publicatie, maar ons ook de copie en de foto’s ter beschikking stelde. Ook Rob.Slock en E.Colpaert, die voor deze uitgave verantwoordelijk waren, mogen we in ons dankwoord niet vergeten. Nu we het toch over hoge kosten hebben, wilden wij vragen, om als U dat nog niet gedaan mocht hebben, zo goed te willen zijn, de jaarlijkse bijdrage 5, F1.20.- over te maken aan de penningmeester, de heer R.Hoefmans, Schoolstraat 1, 4551 SM Sas van Gent, Het gironummer is: 2401 1 58 Het spreekt vanzelf dat, als U meer wilt overtaken, dit zeer welkom is. Immers, door onze vele en soms vrij kostbare aktiviteiten, is de bodem van onze schat kist al te ziené Zo heeft b.v» in het afgelopen seizoen het plaatsen van de kanonnen handen vol geld gekost: Verdere plannen voor stads verfraaiing zijn in voorbereiding. We zien nu uit naar het plaatsen van het houten ophaalbruggetje in het verlengde van de Stationsstraat. De gemeente is hieraan druk doende en overleg is gaande met Rijkswaterstaat, het Havenschap en andere instanties. De in 1824 afgebroken brug zal hiermee terugkeren in het stadsbeeld van Sas van Gent. Ook het plaatsen van een door ons verworven antiek scheepsanker staat op het programma. De heer E.de Roo uit Breda heeft mede voor de Heemk.Kring een studie gemaakt van de oude panden in Sas van Gent, Als bekroning op zjjn werk werd onlangs de eerste prachtig gebeeldhouwde gevelsteen "De Vergulde Peer" geplaatst op de gevel van de fam.Ferket op de Westkade. Meerdere zullen hopelijk volgen, zoals "De Fonteyn", "De Vijfhoek", "De Salamander", "De Wijnberg", "De Witte Engel" enz. De Heemk.Kring stimuleert deze vorm van stadsverfraaiing zeer. Mocht U zelf in een oud huis wonen en wat meer willen weten over vroegere bewoners, bestemming of naam, dan kunt U zich voor nadere inlichtingen wenden tot ons bestuurslid, de heer W.A.de Roo, Poelstraat 4551 BP Sas van Gent, tel.1167. Nog vlug een paar zakelijke mededelingen. Door het feit dat we het de laatste tijd, mede door de samenwerking met Sas Promotion en de ZVU erg druk gehad hebben (10 lezingeni) doen we het de komende maanden wat rustig aan. Op zaterdag 28 aug, a.s. hebben we de excursie naar "Het onbekende Brugge". Kompleet met warme maaltijd. Ofschoon de juiste prijs en het programma nog niet vaststaan, kunt U zich toch al een plaatsje reserveren in de bus bij de secretaris Eug.Sameel, Oostkade 25, 4551 CM Sas van Gent, tel.1716. Nadere inlichtingen krijgt U thuis gestuurd. Onze aktiviteiten begin sept, zullen in het teken staan van de her denking van het 350 jarig bestaan van de RK.Parochie en het 90 jarig bestaan van het kerkgebouw. Ook hier hoort U nog meer van! Ons bestuurslid mevr,T.Hamerlinck-Boutens is nu verantwoordelijk voor de leden administratie, U kunt alle mutaties en ook nieuwe leden—donateurs bij haar opge— ven, Coeboomstraat 5, 4551 HW Sas van Gent. Maakt U ook eens wat propaganda voor onze KringJ Nieuw leden zjjn hartelijk welkom,’

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1982 | | pagina 2