TOELICHTIHG IIFIgl DSOPGAVE III K E M O R I A M De inhoud van deze enveloppe is uitzonderlijk, al zult de jeugdherinneringen van meneer Dellaert voor 4<?n keertjo moeten minnen. Daarvoor in de plaats komen de volgende, niet minder belangrijke herinneringen 1. Twee eeuwen geleden is er een Jan van Goethcm te voet naar Rome gegaan. Hij hield een journaal van zijn belevenissen bij. Dat is in copie in deze enveloppe opgenomen, Haar 50 jaar geleden ging I'.arinus van Goethem ook naar Rome. HU schreef daarover een verslag, dat in 5 opeenvolgende nummers van een middenstands- krant werd gepubliceerd. Ook daarvan maakten wij een copie. Er is een enorm verschil tussen beide publicaties. Het eerste vol indrukken (mozaiken als schilderijen van steen en Joden mot een uiterlijk kenteken]); het 2e een herinnering aan het Rijke Roomse Leven. We ontdekten dat de stam waaruit beide van Goethems voortkomen, aan het uit sterven is. Een beknopte stamboom van de familie vertelt ons er iets meer over. Het geheel hebben we in een catem namenge vat. 2. Het stadhuis aan de Westkadc was het laatste werkstuk van de veel bestreden en omstreden burgemeester Hoefnagels. Anonieme Sassenaars hebben eens een brochure over hem samengesteld. In 1935 is het alweer 50 jaar geleden dat hij is overleden. Die brochure hebben wc laten herdrukken. Een cksemplaar daarvan vindt U in deze enveloppe. Of U er veel of weinig of niets aan zult hebben, het is en blijft een stuk geschiedenis, dat het verdiende aan de vergetelheid te worden ontrukt. 5. De Heer Ing. k.J.J,Brand, hoofd technische dienst van het Waterschap Hulster Ambacht, stelde een algemeen overzicht ramen "over de bestuurlijke- en historisch-geografische ontwikkeling van Zeeuus-Vlaanderen". De inhoud daarvan leek ons belangrijk genoeg om er een ruime verspreiding aan te geven. Vandaar dat V een eknemplaar in deze enveloppe zult vinden. Op 20 april 198J overleed ons geacht mode-lid, de heer PETRUS ALOIJSIUS HARTE H S Hij was geboren en getogen Sassenaar en mocht 81 jaren oud worden. Hjj tekende op 17 maart 1969 met ons de oprichtingsakte van onze Kring, die hij daarna in opgewektheid, vol enthousiasme en grote nauwkeurigheid diende. Daarvoor onze oprechte dank. Wij blijven hem zeer erkentelijk voor wat hij (ook in de vorm van hand-en spandiensten) voor de stichting heeft gedaan. Het bestuur van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent 0 0 0

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1983 | | pagina 2