2202a fl 81 a en voorzitter. F Puylaert □NZE KRING maakt het goed. Het ledental liep niet meer terug, dank zij nieuwe aanmeldingen. Toch rekenen w ij op meer aktiviteiten van onze tevreden leden om daardoor meer donateurs aan te melden. We hadden een leuk jaar tot op heden met vele goede lezingen en een prachtige tocht naar leper. Zowel de lezingen als de tochten worden nog altijd zeer druk bezocht. Plet grote belangstelling volgen wij de inspanningen van de gemeente. De Heer Marguinie zorgt dat de molen alsnog op de Monumen tenlijst komt. De waterkorenmolen wordt volgend jaar gerestaureerd. De onderaardse gangen werden bloot gelegd en de Burgemeester was daar bij aanwezig. Moge de 19 jaar inspanning van de Heemkundige Kring beloond worden met restauratie van het prieeltje, nu de Molen en de Waterkoren molen zover zijn. De gemeente heeft een wandeling door Sas van Gent het licht doen zien. Alhoewel wij als oudheidkundigen en heemkundigen er nog meer informatie in wilden, is deze "Voettocht door Dud-Sas" toch een hele mooie aanzet. Dok alweer een bewijs dat het de gemeente duide lijk is geworden dat Sas aan verfraaiing toe is! Het wachten is nu nog op een echte beleidslijn wat bewoonbaarheid betreft. Na de geslaagde sanering van de. Kloosterlaan, hebben wij. het volle vertrouwen, per slot is er in het nieuwe Sas ook van allesaan de hand en zal de leegstand aldus hopelijk een stistand worden toegeroepen. Na een goed sociaal beleid van de C.S.M.zien we nu nog uit naar herstel van de plaatselijke toestand rondom deze gesloten oudste industrie van Sas.Eert ij ds naastten zij een essentieel stuk (zelfs een weg!) van Sas. Dit moet weer terugkomen aan de gemeente. De Suikerdijk moet weer werden aangesloten op de Poelstraat, De bestaande toestand heeft nu niet de minste zin meer. De vluchtweg - alleen al om veilig heidsredenen - moet snel weer open., Voor de toestand rondom het prieeltje zette de buurt zelf zich al in 175 handtekeningen werden de Heer Marquinie aangeboden. Monumentenzorg toont al belangstelling en de twee beuken kunnen ook blijven - natuurlijk -. DE BIBLIOTHEEK heeft een enorme uitbreiding gekregen. Het rek Zelandica" is verdubbeld Meer dan 3 publikaties, studies,boeken en dissertatenzijn toegevoegd aan deze toch al unieke collektie. Dank zij Mevr.Annie Ferket zullen wij begin volgend jaar misschien ook nog een hernieuwde catalogus aangeboden krijgen, maar voor alles wat zij tot nu toe al niet deed, zijn wij haar zeer dankbaar. DE MflQUETTEZflAL krijgt een nieu w e collectie aan de wand: meer dan 50 originele kaarten en oranten zullen hier worden cpgehanoen. De hele collectie originele kaarten die de Heemkundige Kring bezit. Tenslotte danken wij U allen voor de grote belangstelling voor onze lezingen. U komt steeds in grote getale. Wij wanen ons een goede Heemkundige Kring, dank zij Uw belangstelling. Wij doen ons best. De secretaris doet zijn uiterste best en wij zijn hèm vooral erg dankbaar. Maar ieder zet zich goed in. Alleen behoeven wij wat prikkels van U. Laat weten wat U nog wil voor Sas, de Heemkundige Kring, Uw bestuur. Blijf komen op onze avonden, breng familie, vrienden en kennissen mee moest U zich ergeren over iets, laat het ons weten. Tenslotte complimenteren wij de besturen van onze beide kerken. Wat plaatsten zij (dank zij Uw bijdrage!?) toch een mooie blinkende gouden hanen op dé torenspitsen Nu nog een brandende lamp op de pomp op de Markt, een klok in het gemeentehuis en een fontein in het kanaal, of hebbem wij het goed gehoord, komt’ie er al?

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1987 | | pagina 3