2903 A 139 STICHTING HEEMKUNDIGE KRING SAS VAN GENT. DOELSTELLINGEN 1 2 Het doorgeven of uitgeven van dit verworven materiaal. 3 in expositieruimte of 4 en 5 6 7 een geschiedkundige uitgave 8 over 9 10 het verbeteren 11 schoon 12 13 14 Deze doelstellingen kunnen naar behoefte worden aangepast of aangevuld. Dit ter beoordeling van het bestuur. Het oprichten museum. geschriften, voorwerpen, van elders Het registreren van actuele gebeurtenissen in beeld en/of geluid en het op de voet volgen van de huidige ontwikkelingen. Door het maken van bandopnamen van het oude Sasse dialect, wil de Heemkundige Kring dit voor het nageslacht bewaren. De Heemkundige Kring zet zich in voor het behoud van historisch (In de ruimste zin van het woord). Het periodiek toezenden aan onze donateurs van een verslag van gebeurtenissen, werkzaamheden en activiteiten, originele stu die 's of overdrukken van reeds eerder uitgegeven geschriften. kaarten en/of souvenirs, Sas van De Stichting streeft ernaar, haar werkterrein in die zin te verruimen, dat er ruimschoots plaats is voor de omgeving. (Zij wisselt hiertoe gegevens uit met een groot aantal soortgelijke verenigingen) Het bekend maken van de geschiedenis van Sas van Gent, ook de hedendaagse, door middel van vergaderingen, lezingen, excursies en tentoonstellingen. (Eventueel in beperkte kring voor actieve donateurs Het verwerven van historische stukken, gebouwen, enz. en het in de gemeente terugbrengen opgeslagen materiaal. De Heemkundige Kring staat achter elke maatregel die kan leiden tot verfraaiing van de gemeente en tot het verbeteren van de levensomstandigheden van haar inwoners. Sas van Gent, 1 maart 1981. Het verzamelen van materiaal, verhalen, foto's, reproducties van voorwerpen, schilderijen, Gent of zijn inwoners betreffend. De Heemkundige Kring zet zich in voor alles wat kan bijdragen tot verbetering van het leefmilieu en het aanzien van onze streek. Door gesprekken en bandopnamen met oudere Sassenaren hoopt de Stichting inzicht te krijgen in de leefwijze, gewoonten en sociale omstandigheden van onze voorouders. stand houden van een Het bevorderen van Gent Sas van

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1994 | | pagina 3