Jan Valentijn Oole. Petrus Wauters Uiteindelijk wordt besloten de goot aan de zijde van de heer J Wulfaert te vernieuwen. Het volgende punt op de agenda is het aanbrengen van zonwering aan het nieuwe postkantoor. De heer Warrens is voor het aanbrengen van jalouzieën, zonneblinden maken bij het vallen te veel leven. De heer Wauters houdt het bij "persiennes". Er wordt tenslotte gekozen voor jalouzieën. Ook de watervoorziening bij het postkantoor geeft problemen. Er is slechts een waterput, voor zo’n groot gebouw is dat te weinig, misschien kan er een pomp geslagen worden. Op hem zijn 79 van de 106 geldige stemmen uitgebracht. Hij is geboren te Sas van Gent op 14-09-1841 als wettig kind van een Nederlandse vader. Gedurende een jaar voorafgaand aan de verkiezing heeft hij in de gemeente gewoond. Hij heeft geen ander openbaar ambt bekleed dan zetter van ’s Rijks belastingen in de gemeente. 31-07-1899. De verkiezing van drie nieuwe gemeenteraadsleden is achter de rug. Rest nog onderzoek van de geloofsbrieven. Op 10 juli zijn gekozen: Op hem zijn 74 van de 106 geldige stemmen uitgebracht. Hij is geboren te Sas van Gent op 22-08-1848 als wettige zoon van een Nederlandse vader. Ook hij heeft minstens een jaar voor zijn verkiezing in de gemeente gewoond. Hij bekleedt geen ander openbare betrekking dan die van Dijkgraaf van de Grote St. Albertpolder, Dijkgraaf ontvanger griffier van de Kleine St. Albert de Ghellinck- en de Verdronken polder. WW t Het toenmalige stadhuis met rechts bakkerij "De Korenbloem" en links de woning van P. Wauters.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1999 | | pagina 13