Paulus Hamelynck. De druk bezochte veemarkt in 1899. Ontvanger griffier en plaatsvervangend dijkgraaf van de Seydlitz en de Sint Pieterspolder. Zetter der Rijksbelastingen in de gemeente. Hij is gekozen met 44 van de 106 geldig uitgebrachte stemmen. Hij is te Sas van Gent geboren als wettige zoon van een Nederland se vader op 30-03-1870. Minstens een jaar voor zijn verkiezing tot lid van de raad heeft hij in de gemeente gewoond. Hij bekleedt geen openbare betrekkingen.. De geloofsbrieven worden in orde bevonden en de nieuw gekozen raadsleden kunnen t.z.t. toegelaten worden tot de gemeenteraad. 1 Uitbater van hotel Rotterdam op de Westkade 29-08-1899. De kosten, die de gemeenteraadsverkiezing met zich meebracht, worden onder de loupe genomen. Voor het overbrengen van de stembus naar Hulst is door de heer Verhaak ƒ3,- te veel gedeclareerd. Dit bedrag is reeds teruggestort op de rekening van de Gemeente. Het diner, dat aan de leden van het stembureau verstrekt is, is te duur uitgevallen. De raadsleden vinden een goed diner met een halve fles wijn voldoende. De voorzitter verweert zich: "Napoleon Acke1 kan het niet meer doen voor 2,50." De raadsleden besluiten, dat het diner niet meer mag kosten dan een rijksdaalder. De leden van het stembureau moeten het menu zelf samenstellen. De uitgaven van de gemeente worden met argusogen bekeken. Er is een hoop sintels gekocht,waarvoor, door wie, voor hoeveel? De heer Oole heeft de sintels gekocht voor het plein der veemarkt. Een van de raadsleden vraagt: Kan daar geen gras meer groeien? Gras, dat verpacht kan worden en zo nog iets opbrengt De voorzitter antwoordt, dat dit vroeger inderdaad het geval geweest is, doch het gras wordt weggemaaid, maar de distels en het onkruid blijven staan. Dat mag de gemeente opruimen. Sintels zijn dan goedkoper. te*

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1999 | | pagina 14