het jaar 1898 wordt ondanks een tekort 31-10-1899. In deze vergadering wordt de heer F. Stubbé beëdigd ris van Sas van - 1 en geïnstalleerd tot gemeentesecreta- Gent. Een ambt, dat hij tot aan zijn pensionering zal vervullen. w van het paardenspoor al veel verbeteren. en W. gemachtigd een plan ter verbetering van de weg 09-09-1899. In deze vergadering worden de nieuwe raadsleden beëdigd. De heer Oole dient zijn ontslag in als wethouder. In zijn plaats wordt gekozen de heer P. Wauters. Zijn jaarwedde bedraagt 75,-. Wegens ziekte van secretaris L. Stubbé wordt zijn zoon F. Stubbé tot waarnemend secretaris benoemd. 09-11-1899. De rekening van het Algemeen Armbestuur over van 52,92 goedgekeurd. Voorts staat er op de begroting een post voor de hoognodige vernieuwing van de Oostdam t.b.v. 2300,-. De heer van den Berg merkt op: "Deze post is met 300,- verhoogd. Hoe komt dat De heer Verhaak antwoordt, dat de straat in orde dient gemaakt te worden tot aan de nieuwe brug, vandaar het hogere bedrag. Ondanks de prille leeftijd van de harmonie "De Verenigde Vrienden" wordt reeds het idee 10-10-1899. In deze vergadering wordt meegedeeld, dat niet alleen secretaris L. Stubbé overleden is, doch ook het raadslid C. Warrens. De voordracht tot benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris wordt bekend gemaakt. Op de eerste plaats staat F. Stubbé wonend te Sas van Gent, op de tweede plaats A.J. Dootjes geboren te Sas van Gent, wonend te Amemuiden. Met algemene stemmen wordt de heer F. Stubbé tot secretaris tevens gemeenteontvanger benoemd. In deze vergadering wordt tevens behandeld een verzoek van diverse ingezetenen tot verbetering van de toegangsweg naar het station (de huidige Stationsstraat). De heer Verhaak vindt verbetering van de weg hard nodig, en vraagt de Burgemeester zijn voorstel mede te delen, dat hij (de burgemeester) gisteren in B. en W. gedaan heeft. De fa Verschaffel Mechelynck is bereid de weg het paardenspoor vanaf het kanaal naar de fabriek met keien te beleggen, ook een halve meter naast de weg als de gemeente de rest van de straat wil beleggen en zorgen voor riolering. Verhaak: Ik dacht, dat U verklaard had, dat de firma de hele straat zou opbreken en opnieuw leggen, en dat de gemeente slechts voor de riolering te zorgen had. Voorzitter (en fabrieksdirecteur): Het is toch onredelijk zo iets van onze firma te vragen. De heer Wauters vindt het herstel hoognodig. Bij de aanleg van het paardenspoor heb ik reeds gewezen op de noodzaak van bestrating. Toen is er echter geen acht op geslagen. De raadsleden zijn het er roerend over eens, dat de oorzaak van de bestaande modderpoel in het paardenspoor gezocht moet worden. Volgens de voorzitter zal alleen bestrating Met algemene stemmen worden B. naar het station te ontwerpen. Ook de heer Malotaux wil nog iets kwijt over een straat. Hij informeert, wie verantwoor delijk is voor het onderhoud van de Poelstraat. Men laat takken en gerooide bomen maar over de weg liggen. Dit levert gevaar op voor burgers en voertuigen. De voorzitter antwoordt, dat de gemeente de weg in onderhoud heeft. Hij zal de belang hebbenden doen aanzeggen de bomen op te ruimen en de gemaakte putten te vullen. 3423 F 458

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1999 | | pagina 15