hedendaagse, merkte hij fijntjes op dat Temeuzen vroeger bij Axel hoorde. Het geheel werd afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. De Keuredag 1999 was geslaagd. Alle medewerkers aan deze Keuredag kregen een minimale nachtspiegel van “Mietje Stroef’ overhandigd, als herinnering aan deze dag. John Schenkels, ook geïntroduceerd door Arlette Janssens, heette iedereen namens zijn gemeente Zelzate hartelijk welkom. Hij had niet eerder de gelegenheid dit officieel te doen. Hij beloofde goed op de “Couffre” te zullen passen en hoopte deze volgend jaar in goede welstand aan de burgemeester van Hontenisse te kunnen overdragen. Verder dankte hij de heer en mevrouw Ouweneel voor de gastvrijheid die hij ‘s morgens bij hen had genoten. Leo Ouweneel, onze eigen voorzitter, sprak in zijn toespraak onder andere over de angst die hem overviel toen kort voor de aankomst van de genodigden het regenbuitje de zomerse gevoelens wreed kwam verstoren, maar dat bleek gelukkig van korte duur. Hij feliciteerde Arlette Janssen met haar perfecte organisatie en het succes van de intocht in Zelzate. Jozef Peirens, voorzitter van de Zelzaatse Culturele Raad, herinnerde eraan dat de “Keuredag” dit jaar aan het volksfeest “Vlaanderen - Europa 2002” een heel bijzondere betekenis gaf. Immers de “Keuredag” is een gegeven uit de rijke historie en het genoemde volksfeest de aanloop naar de Gulden Sporenslag. Hij herinnerde ook aan het feit dat volgend jaar het 500 jaar geleden is dat Keizer Karei de Vijfde werd geboren, voor onze streek een gedenkwaardig moment, zeker voor Sas van Gent dat van hem in 1547 stadsrechten kreeg. Tot slot sprak Arlette Janssens haar dankwoord en nodigde alvast haar echtgenoot uit om na de bijeenkomst, in de tent, op de 20-eeuwse “Big Band Westerschelde” de hedendaagse dansen te beoefenen. 3433 S 20 Mak

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1999 | | pagina 21