Van het bestuur Rest mij aan een ieder een gelukkig en voorspoedig 2000 te wensen. Leo Ouweneel Tijdens onze jaarvergadering in februari 2000 hopen wij u, voorafgaand aan een voordracht, uitgebreid verslag te doen van onze activiteiten, Door de besparingen is het mogelijk geworden een kalender te vervaardigen. Wij hopen dat deze bij u in de smaak valt. Indien mogelijk zullen we trachten hieraan de komende jaren een vervolg te geven. Het doet ons genoegen u hierbij Kroniek nr. 34 te kunnen presenteren. Het streven van De Heemkundige Kring is erop gericht zo veel mogelijk oorspronkelijk werk te bieden en we zijn er dan ook trots op dat het dit jaar wederom is gelukt. Echter, een Kroniek tot stand brengen zonder auteurs is niet denkbaar. Wij zijn deze auteurs zeer veel dank verschuldigd voor de prachtige bijdragen aan deze uitgave. Zij hebben met veel enthousiasme, tijd en inspanning een prestatie geleverd die er zijn mag. Het muziekgezelschap “De Vereenigde Vrienden” vierde in 1997 haar 100-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum werd een geschiedkundig overzicht samengesteld, waarvan wij u een exemplaar doen toekomen. Het zal U niet ontgaan zijn dat de omvang van de Kroniek, in tegenstelling tot voorgaande jaren, dunner is geworden. Het bestuur is van mening dat het wenselijk is dat tweezijdig wordt afgedrukt, ter besparing van papier, druk- en verzendkosten. Inhoudelijk zal er immer naar worden gestreefd de hoge kwaliteit van het gebodene te waarborgen. De paginanummering blijft gehandhaafd met de mogelijkheid de bladzijden uit te nemen om de artikelen naar onderwerp te kunnen rangschikken indien u dit wenst. Wij doen ons uiterste best om goede sprekers te vinden voor onze lezingen en zijn van mening hierin nog steeds te slagen. Hoewel we in de wintermaanden de weersom standigheden niet in de hand hebben zijn we ingenomen met uw belangstelling. Ook de excursies vragen veel inspanning en zorg om een aantrekkelijk en betaalbaar programma te bieden. Onze reis naar Gouda is in ieder geval in goede aarde gevallen. Suggesties en ideeën uwerzijds zijn van harte welkom. Onze kontakten met het gemeentebestuur zijn geïntensiveerd en hebben geresulteerd in de oprichting van een werkgroep “Cultureel Erfgoed” die zich intensief zal bezig houden met de instandhouding en verdere inrichting van het industrieel museum en het Bolwerk Generaliteit. In samenwerking met de plaatselijke VVV worden in de zomer wekelijkse rondleidingen door Sas van Gent georganiseerd. Ik dank u, als donateur van de Heemkundige Kring, voor uw financiële bijdrage en belangstelling. Ik dank het bestuur voor de vele uren van vrijwillige arbeid om aan de doelstellingen van de Stichting gestalte te geven. 3405 A 174

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1999 | | pagina 4