veren, enz. Ook insektennesten herbergen bijzondere inwoners. In de nesten van mieren, voora bosmieren, bevinden zich nog een aantal spinne- en insektesoorten die op dit milieu gespecialiseerd zijn: onder meer kevers, springstaarten en vliegen. In de nesten van knoopmieren leven de rupsen van het gentiaanblauwtje. Sommige soorten kevers en vlinders leven uitslui tend in de nesten van honingbijen, hom mels of papierwespen. In het volgende nummer van De Boom In volgt het slot van dit artikel. Het is overgenomen uit t Blaedje' van Stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg. 26 ORANJEBOS Zaterdagochtend Om 8.00 uur loopt de wekker af, want van daag gaan we zagen in het Oranjebos! Elke zaagdag om 8.00 uur denk ik: "oooh, waar begin ik toch aan?" Haar die weet stand is weg zodra ik ben opgestaan. Het is koud, Czagen doen we alleen in de wintermaanden), ik moet thee zetten en veel warme chocolademelk meenemen. En brood En warempel, ik krijg er steeds meer zin in: lekker de hele dag buiten werken, lekker met m'n handen bezig zijn. Ik zoek m'n overall op en ga goedgemutst op pad, samen met m'n vriendin en zaag maat j e Aangekomen in het Oranjebos treffen we steevast Jo, Uil, Peter en Leo. Peter geeft wat aanwijzingen en we gaan aan het werk Ik vind het fijn om hard door te werken. Als Peter met behulp van de motorzaag een flinke populier velt, sta ik te trappelen om hiervan "handzame brokken" te zagen. Al snel heb ik het goed warm. Een stukje verderop zijn de anderen aan het werk. Soms vind ik het fijn om lekker in m'n uppie te werken, soms zoek ik de gezelligheid van de groep. Het feit dat ik op zo'n zaagdag hierin zomaar kan kiezen is voor mij erg belang rijk. Evenals het feit dat we na een dag werken steevast inzien dat het stukje bos écht

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1993 | | pagina 15