Q Jaarbericht 2008 De Boom In 2-2009 Een werkdag in de praktijk Afhankelijk van leeftijd, niveau en grootte van de groep én het door SLZ aangeboden werk, ziet elke werkdag met scholen er weer anders uit. Inzet, enthousiasme en plezier van de leerlingen zien we gelukkig vaak terug. Een voorbeeld: 10 maart 2009 Een half uur voordat we de leerlingen van Basisschool De Wegwijzer uit Serooskerke verwach ten, zijn Ton en Johan al aanwezig. Dit keer werken we in het Oranjebosch bij Oostkapelle, een mooi oud sprookjesachtig bos. Net als in veel andere bossen op zandgrond is ook hier de Amerikaanse vogelkers op een aantal plaatsen sterk aan het woekeren. Het werk voor deze dag is dan ook het bestrijden van deze uitheemse struik. Met afzetlint markeren we eerst een gedeelte in het bos waarbinnen we gaan werken, het wordt een stuk van ongeveer 100 bij 100 meter. De leerlingen krijgen zo duidelijkheid over waar ze wel en niet mogen werken en het begeleiden blijft voor ons op deze manier overzichtelijk. Gereedschappen, handschoenen, helmen, alles wordt nog voordat de kinderen zo dadelijk aanstor men, overzichtelijk klaargezet. Nog voordat we de kinderen zien, ver raadt een explosie van het geluid in het verder stille bos hun aankomst. Zo te horen zijn ze goed gemutst en hebben ze er zin in. Het duurt even voordat alle fietsen enigszins netjes en veilig achter het grote toegangshek van het bos gestald zijn maar dan kunnen we echt beginnen. We verwelkomen de 27 leerlingen en 3 begeleidsters van De Wegwijzer en starten met het uit delen van het gereedschap. Ieder krijgt één zaag en één tang mee, niet meer maar ook niet minder. Zo behouden we eenvoudig het overzicht over het uitge deelde gereedschap. Vandaag beleven we ook nog een primeur. De Arbo-diensten dringen steeds dieper in onze organisatie binnen en ook de leerlingen die bij ons werken krijgen er mee te maken. Meestal worden mensen niet zo vrolijk van nieuwe regelgeving maar voor onze kinderen pakt het anders uit. Zonder protest en met de nodige hilariteit zetten ze hun oranje gekleurde veiligheidshelm op. Ze vinden Leerlingen van De Wegwijzer met veel plezier aan het werk in het Oranjebosch (foto: archief SLZ)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 16