De veldwerker Vrijwilligers vacature ée f f* Begeleider m/v voor natuurwerkdagen van (basis)scholen De Boom In 2-2009 Organisatie Stichting Landschapsbeheer Zeeland Contactpersonen: Pieter Voets Peter van der Vliet Telefoonnummer: 0118-230936 Emailadres: info@slz.landschapsbeheer.nl Regio: Heel Zeeland Gewenste vaardigheden: Je moet het leuk vinden om scholieren (met name basisonderwijs) te begeleiden tijdens een dag werken in de natuur. Rijbewijs is noodzakelijk. De eerste werkdagen loop je mee met een ervaren begeleider. Daarna kun je zelfstandig begeleiden. Wij verwachten van de begeleider dat hij of zij de leerlingen met raad en daad te hulp wil schieten waar dit nodig is. Je kunt hierbij aan denken veilig werken, ladder goed neerzetten, slim zagen. Er zijn voldoende leer krachten/ natuurouders aanwezig, die verantwoordelijk zijn voor de leerlingen. Project: Je school kan de boom in! Taakomschrijving: 'Je school kan de boom in!' betrekt leerlingen actief bij natuur - en landschapsbeheer. Je gaat bij een boer, particulier of terreinbeheer der bomen knotten, duinen openhouden, maaisel afvoeren e.d.. Elk jaar, m.n de periode november tot maart, organiseren wij circa 30 werkdagen met leerlingen uit de provincie Zeeland. Zij krijgen waardering voor het landschap, leren samenwerken en kunnen zich een dag deel) heerlijk uitleven. De belangrijkste bezigheden voor de jongeren zijn het knotten van bomen (wilgen/populieren) en het afzetten van (elzen)singels. Je krijgt voor de werkdag van Landschapsbeheer Zeeland een organisatieformulier met daarop alle afspraken met de eigenaren en scholen op een rijtje. De werk zaamheden zijn doordeweeks en overdag en de werkdag per groep duurt meestal 2 uur. We willen graag dat je minimaal 1 keer per maand beschikbaar bent voor een werkdag, evt. alleen in winter maanden. Wat wij bieden: Geselecteerde projecten zijn voorbereid. Er is vervoer voor jezelf en de gereedschappen. Je kunt gebruik maken van onze ruime erva ring in organiseren en begeleiden van dit soort werkdagen. Als vrij williger van landschapsbeheer krijg je ons kwartaalblad 'De Boom in' en kun je (kosteloos) deelnemen aan onze cursussen, waaronder Zaag - en veltechnieken, Eerste Hulp bij Landschapsbeheer. Naast een symbolische dagvergoeding worden onkosten vergoed.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 21