iwm s mMM, De Boom In 2-2009 Langs de oprijlaan zijn 18 notenbo men geplant omdat deze er vroeger ook hadden gestaan. De weilanden en tuin worden omgeven door totaal 600 meter meidoornheg, 300 meter Zeeuwse haag bestaande uit haze laar, meidoorn, vogelkers, sleedoorn, gewone liguster, gelderse roos, boswilg en katwilg en als opgaande bomen gewone es en er is een boomgaard aangeplant met 20 hoogstamboom- gaard en langs de oude moestuin 7 kweeperen. Opvallend voor velen was dat de recente aanplant van afgelopen 2 jaar al zo snel een bijdrage levert aan de verdere aankleding van het erf. De nodige aandacht werd besteed aan de bescherming van bomen en struiken. De eigenaar had een goedkoop alter- Bescherming tegen veevraat met jutezak natief bedacht om zijn knotwilgen tegen vraat van schapen te beschermen door de stam te omwikke len met een oude jute zak. Tot op heden is dit nog effectief gebleken. Er ontstond in de hoogstam- boomgaard wel een discussie over het wel of niet snoeien van fruitbomen in de zomermaanden. De aanleiding waren 2 pruimenbomen waarvan een paar lange takken met veel vruchten onder een bocht van 90 graden aan de boom hingen waar van ik op korte termijn problemen voorzag dat de tak zou bezwijken onder het gewicht van de groei ende vruchten en om dit te voorkomen was mijn voorstel om de takken terug te snoeien. Een enkele deelnemer zou niet ingrijpen en vond dat je bomen alleen 's winters mag snoeien. Maar juist fruitbo men als kers en pruim adviseren wij om zomers te snoeien i.v.m. loodglans. Ook passen wij bij andere fruitbomen steeds vaker zomersnoei toe, zodat de snoeiwonden kunnen overgroeien (lees hier meer over in het artikel op blz 17). De veedrinkput is 2 jaar geleden geheel uitgemod- derd en naast de nieuwe ontwikkeling van de waterplanten konden we door gebruik te maken van amfibieënfuiken enkele kleine watersalaman ders en de larve van de libellen bekijken. Dit gebeurt er met het stammetje zonder bescherming tegen veevraat

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 23