Agenda Waar? Kapelle Heel Zeeland De Boom In 2-2009 exemplaren u wilt hebben. Vermeld tevens uw naam en adresgegevens. In verband met het plaats en van een grote order moet uw bestelling uiterlijk 26 juli 2009 bij SLZ binnen zijn. Mobipers - Fruit laten persen tot heerlijk sap Na het succes van vorig jaar willen we dit najaar 3 bijeenkomsten houden waarbij het mogelijk is om je fruit te laten persen tot heerlijk, houdbaar sap. Eind september en oktober 2009 zullen we in Zeeuws- Vlaanderen, op Walcheren en op Beveland weer de mogelijkheid geven om je eigen fruit te laten persen. Kijk op www.mobipers.nl voor aanmelden of meer informatie. Cursus Buitenkansen! Om cultuurhistorische waarden in ruimtelijke ont wikkelingen te integreren is een nieuwe cursus ont wikkeld: Buitenkansen! De cursus is bedoeld voor bestuurders, ambtenaren en andere professionals die betrokken zijn bij ruimtelijke planvorming en inpassing van cultuurhistorie in het landschap. Landschapsbeheer Nederland ontwikkelde de cursus Buitenkansen! Stichting Landschapsbeheer Zeeland en Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) maakten deze cursus op maat voor Zeeland. Kennis van de ontwikkeling van het landschap is bij beide stichtingen ruim voorhanden. Deskundige docenten uit de wereld van beleid, ontwerp en wetenschap, van zowel binnen als buiten de provincie verzorgen verschillende inhoudelijke onderdelen. Voorbeelden uit de provincie, discussie, theoriegedeelten, excursies en praktijkopdrachten zorgen voor 4 inspirerende en afwisselende bijeenkomsten. Meedoen aan de cursus kost 250,- inclusief cursusmap, lunches en busexcursies. Meer informatie bij Sandra Dobbelaar (SLZ) of David Koren (SCEZ). Aanmelden kan via md.boone@scez.nl 0118-670875. Hieronder een beknopt overzicht van de activiteiten in 2009. We hebben nog niet alle definitieve data. Kijk voor meer informatie op: www.landschapsbeheer.nl/zeeland of bel 0113-230936. Over het algemeen is opgave vooraf voor onze activiteiten verplicht. Wanneer? Wat? 7-9 Buitenlui actief excursie 12 en 13-9 Open monumentendag eind sept. Oude fruitrassen- excursie voor fruit-vrijwilligers 26-9 Mobipers - Laat uw fruit persen tot heerlijk sap 3-10 Themadag oude fruitrassen in het fruitteeltmuseum 7-11 Natuurwerkdag nov. Cursus steekeigen erven in Zeeland nov. Basiscursus hoogstamfruit Borssele Heel Zeeland 's Heer Abtskerke Zws-Vlaanderen Zuid-Beveland ,32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 34