Routemarkering d.m.v. berenpoten. Wilgenhut Landschapsbeheer Zeeland Lente 2022 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 11 Spelen op ongestructureerde plekken Uit onderzoek blijkt dat kinderen het leuk vinden om te spelen op onge structureerde plekken, op parkeer plaatsen, op de stoep of tussen bosjes. Juist op dat soort plekken worden ook andere dan alleen de fysieke capacitei ten van kinderen gestimuleerd. Er kan dan meer interactie en samenwerking plaatsvinden dan op een georganiseer de speelplek met een schommel en een klimrek. Prikkeling zintuigen Op deze wandelroute bieden we kin deren tussen de speellocaties andere verleidingen aan en worden ze gesti muleerd tot bewegen, vaker buiten spelen of sporten. Maar ook andere zintuigen worden geprikkeld. Springen, Ruiken, Proeven, Voelen, Kijken, Horen, Leren, Balanceren, Bewegen. Allemaal termen die op deze route van toepassing zijn. Hertenkamp en halfstam fruitboom- pjes in de groenstrook voor de speel tuin. Bij het Hertenkamp staat een informatiebordje met daarop de route aangegeven. De route heeft ook nog een verlenging richting de dorpsbosjes (1,6 km), waar de natuurouders met de kinderen een leuke doorgang hebben gemaakt waar men doorheen kan wandelen. Speel- en ontdekelementen Om hierop in te spelen zijn langs de route een aantal leuke (natuurlijke) speel- en ontdekelementen aange bracht, zoals een bijenhotel in het gras veldje bij De Schalm, een wilgenhut in de grasstrook langs de watergang, een aantal bijenvriendelijke struikjes in het grasveldje met bomen bij het Hertenkamp, balanceerstammen op het grasveldje bij de wipkippen bij het

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2022 | | pagina 11