Winnaar Gouden Jirizaag 2021: Johan Vermin! Door: Thomas Collette, bestuurslid SLZ 4 Ieder jaar wordt de Gouden Jirizaag als blijk van waardering uitgereikt aan een vrijwilliger van Stichting Landschaps beheer Zeeland. Dit jaar is deze prijs uit gereikt aan Johan Vermin. Maar waarom is hij nu dit jaar de winnaar? Ereprijs Vrijwilligers zijn uitermate belangrijk voor de activiteiten die SLZ jaarlijks uitvoert. Het is daarom leuk om eens per jaar het vrijwilligerswerk in het landschap extra in het zonnetje te zetten. Deze ereprijs staat symbool voor onze waardering van de bijdragen van alle vrijwilligers en vrij- willigersgroepen. De kandidaten voor de prijs worden voor gedragen vanuit de vrijwilligersgroepen zelf. De werkorganisatie maakt hieruit een selectie en legt die voor aan een onafhan kelijke jury. Deze bestond dit jaar uit de bestuursleden Jo Timmers en Thomas Collette en de beleidsmedewerker van de Provincie Zeeland die contactpersoon is voor SLZ, Monica Schra-Anthonisse. Vervolgens komt de jury bijeen om de daadwerkelijke winnaar te selecteren. Trouw aanwezig Johan (woonachtig in Baarland) is al ruim twintig jaar lid van de beheerwerkgroep van de KNNV De Bevelanden. Hij is sinds dien één van de steunpilaren in de groep; trouw aanwezig, nooit te beroerd om het zware werk te doen en om het werk van wat minder sterke deelnemers af te ronden. Tussen 2000 en 2019 heeft Johan het coördinatorschap geleidelijk van de toenmalige coördinator Ton de Koning overgenomen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2022 | | pagina 4