Landschapsbeheer Zeeland Lente 2022 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 5 Koeken bij de koffie Zijn werk als coördinator is veelzijdig: werkplanningen maken, werk regelen met eigenaren, gereedschap onder houden, deelnemers uitnodigen, nieuwe vrijwilligers inwerken, in de gaten houden dat er veilig wordt gewerkt, enzovoorts. Naast deze for mele taken heeft Johan ook oog voor de verschillende mensen in de groep en weet hij de groep te motiveren om zaken op te pakken zoals de finan ciën, het regelen van het zomerwerk, de koeken bij de koffie en de verjaar dagskaarten voor de deelnemers. Samengevat: een zeer terechte winnaar! 'Opa opeten' De uitreiking van de prijs vond plaats tijdens een reguliere werkdag aan de Brilletjesdijk in de buurt van Nisse. Vanuit een knotwilg zag Johan, toen nog nietsvermoedend, een delegatie van SLZ over de dijk naderen. En hee, daar waren ook zijn vrouw, zoon en kleinkinderen! Hij kreeg de Gouden Jirizaag uitge reikt door Monica Schra-Anthonisse. SLZ directeur Joan van der Velden overhandigde Johan vervolgens een tegoedbon van 500 euro om, wanneer de coronamaatregelen dat weer toelaten, de winst op een later moment nog eens goed te vieren met de hele ploeg. Tot slot was er nog koffie in de open lucht, met gebakjes waarop een foto van Johan pronkte. ‘Kijk, jullie mogen opa opeten' zei Johan gekscherend tegen zijn klein kinderen. Toen de koffie op was werd het knotwerk weer hervat. Ook Johan klom, nog een beetje beduusd van de ceremonie, zijn knotwilg weer in.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2022 | | pagina 5