Tekst en Foto's: familie Goedbloed Poel en fruitbomen Lusthof's Noorderlicht 29 Snoeien hoogstamfruit Lusthof's Noorderlicht Vervallen boerderij Lusthof't Noorderlicht, zo willen wij onze boerderij wel omschrijven. In 1994 hebben wij deze zwaar vervallen en vervuilde boerderij gekocht. Ondanks dat het opruimen, slopen en opbouwen van de boerderij en tuin veel tijd in beslag nam, hebben we nooit spijt van de aankoop gehad. De rust en de uitzichten naar alle kanten zijn adembenemend. Subsidie Een aantal jaar na de aankoop kregen wij contact met Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Er waren subsidies beschikbaar en wij kwamen hiervoor in aanmerking. Samen met Karin Mol werd er een plan gemaakt, waarin diverse soorten hoog- stamfruitbomen, beukenhagen, platanen langs de oprijlaan, tamme kastanjes, gemengde hagen in de wei, een rij wal noten en een drinkput werden opgeno men. Nadat alles met behulp van boer Van den Bosse was aangeplant, begon alles al snel te groeien en te bloeien. Bomenspecialist Om deze schitterende weelderigheid bij te houden heeft Adrie een snoei- cursus gevolgd, aangeboden door landschapsbeheer. Na 5 jaar zelf te hebben gesnoeid gingen we steeds meer tegen opzien tegen deze jaarlijk se klus. Naast alle andere werkzaam heden op de boerderij werd het net wat te veel. Op dat moment kwam de vrijwillige snoeiploeg op ons pad. Zij snoeien zeer professioneel en wanneer je een abonnement hebt bij SLZ vragen ze maar een kleine vergoe ding. Wij kregen eerst bomenspecialist KeesTonkens op bezoek. Gewapend met blocnote en fototoestel heeft hij uren over ons erf gelopen. Elke boom werd grondig bekeken, gefotografeerd en bevoeld. We dachten zelfs dat Kees met de bomen aan het praten was. Later kregen wij een prachtig verslag met tekeningen, foto's enz. Hierin stond beschreven wat er moest gebeuren en welke boom er extra aandacht en liefde nodig had. Snoeiploeg Niet veel later kwam voor de eerste keer de snoeiploeg. Wat een gezellige club enthousiaste mensen! Echt prach tig om te zien hoe gepassioneerd ze bezig waren. Overal stonden ladders en trappen. Er werd gezaagd, gesnoeid, geharkt, opgeruimd, gekreund en gezweet. Inmiddels hebben we al vele keren een ploeg vrijwilligers voorbij zien komen en lief en leed met elkaar gedeeld. Bij ons komen er twee ver schillende ploegen: één voor de wilgen en één voor de fruitbomen. De ploeg van de wilgen zorgt ook voor een prachtige ril (een afrastering van wilgentakken). Tussen de dikkere stam men die in de grond worden geslagen leggen ze alle dunnere takken waar door er een natuurlijke afscheiding ontstaat. Ideaal voor egeltjes, kleine vogeltjes en andere soorten diertjes en plantjes. Natuurlijk zorgt gastvrouw Willemien altijd goed voor de vrijwilli gers. Koffie, thee, zelfgemaakte appel taart en tijdens de lunch voor een goed gevuld soepje. Door de jaren hebben we nog weleens wat bij In de artikelenserie 'Zo doen wij dat' vertelt iedere editie een andere erfeigenaar over het onderhoud van zijn of haar Zeeuwse boerenerf. Deze keer gaat het over de boerderij van familie Goedbloed uit Serooskerke. Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2022 Samenwerken aan ons cultuurlandschap

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2022 | | pagina 15