Doe mee met een open werkdag! ui r Vrijwilliger aan het woord I Door: Dick Moelker, vrijwilliger Ik ben een 'Hoesenaer'en dacht <7 Aanmelden altijd dat ik Zuid-Beveland goed kende, maar in de afgelopen jaren viel dat toch tegen, omdat ik op veel (mooie) plekken kwam, waar ik nog nooit geweest was! En dat maakt mede dit werk zo leuk! Coördineren Deze regio heeft ca. 25 controleurs en 8 herstellers. Met de start van de aanleg van het WNZ regio Reimerswaal hebben we 8 nieuwe meldingen voor controleur gehad en 6 personen extra die helpen bij de aanleg. Mijn werk bestaat uit het coör dineren van de herstelwerkzaamheden en nu ook de aanleg van het WNZ in 35 34 Dick Moelker aan het werk in Reimerswaal. Foto: SLZ WAS Vrijwilligers zijn onmisbaar voor het Zeeuwse cultuurlandschap. Wil je zelf ook vrijwilliger worden? Kijk op www.natuurwerkzeeland.nl voor vacatures. Reimerswaal. Op dit moment werken we woens-, donder- en vrijdag in ploegen van ca. 3 a 4 personen aan dit WNZ. Wat kun je verwachten? Je werkt tijdens de open werkdagen mee met een bestaande vrijwilligersploeg, onder leiding van een voorman. Voor al het gereedschap wordt gezorgd. De komende open werkdagen vinden allemaal plaats in de zomer, een periode waarin we in het veld vooral bezig zijn met maaiwerk. De werkzaamheden tijdens de open werkdagen bestaan dan ook voornamelijk uit het afharken van maaisel. Arbeidsintensief maar belangrijk werk, want dankzij het afharken van maaisel ontstaan waardevolle kruiden- en bloemrijke graslanden. Tijdens de werkdag zal er wat worden verteld over het betreffende gebied en het doel van de werkzaamheden. Een werkdag duurt gemiddeld van 9:00 tot een uur of 15:00, met voldoende pauzes tussendoor. En iedereen werkt op zijn/haar eigen niveau. Een rijk grasland met o.a. ratelaars en orchideeën in de Zoeten haard in stand gehouden door het afharken van maaisel. Foto: Pieter Voets Om iedereen die dat wil laagdrempelig en vrij blijvend kennis te laten maken met vrijwilligers werk bij onze stichting organiseren we elk jaar een aantal 'open werkdagen'. Ben je al vrijwilli ger? Dan is een open werkdag het ideale moment om eens een vriend of familielid mee te nemen! Er zijn maar weinig activiteiten die een mens zo veel voldoening geven als een paar uur fysieke arbeid in de natuur, dat kunnen veel van onze vrijwilligers beamen. Van het met een handzaag te lijf gaan van een knotwilg, het planten van een nieuw bosje of het afharken van maaisel; stuk voorstuk klussen die door onze vrijwilligers met veel enthousiasme worden uitgevoerd. Vrijwilligers aan het af harken van gemaaid gras in de Zoeten haard bij Renesse. Foto: Bert Helm Werklocaties De open werkdagen zijn zo veel mogelijk ver spreid over de provincie. Zo is er voor vrijwel elke Zeeuw een werkdag in de buurt. De data en locaties die nu al zijn vastgesteld vind je terug in de agenda achterop dit tijdschrift. Raadpleeg de agenda op onze website voor een actueel over zicht. Om je aan te melden voor één van de werkdagen stuur je een mailtje met je naam, leeftijd en telefoonnummer naar niek.smits@landschapsbeheerzeeland.nl ofinfo@landschapsbeheerzeeland.nl. Je krijgt van te voren nog een informatie document toegestuurd met alle nodige informatie zoals een routebeschrijving en de aanvangstijd. Herstelploeg wandelnetwerk Zuid-Beveland Al ruim vier jaar doe ik samen met Nelleke Volker de coördinatie voor herstellingen aan het Wandelnetwerk Zeeland (WNZ) regio Zuid-Beveland. Mijn naam is Dick Moelker en verzorg de technische kant van de coördinatie en Nelleke de sociale kant. Nog nooit geweest Afhankelijk van de meldingen van het reguliere werk, plan ik tussendoor het herstellen hiervan. Waarom ik dit werk ben gaan doen? Een wandelaar ben ik niet, maar ik organiseer en coördineer graag werkzaam heden! Ik heb een bouwkundige opleiding en ca. 30 jaar gewerkt in het vastgoed bij de WBV RWS, inmiddels Wonen Beveland. Ik ben een 'Hoesenaer' en dacht altijd dat ik Zuid-Beveland goed kende, maar in de afgelopen jaren viel dat toch tegen, omdat ik op veel (mooie) plekken kwam, waar ik nog nooit geweest was! En dat maakt mede dit werk zo leuk!

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2022 | | pagina 18