„NEDERLAND VOEDT ZICHZELF!" Productieslag 1942 Verbouwt aardappelen, zooveel gij kunt! Zooveel mogelijk h.a. aardappels Zooveel mógelijk aardappels per h.a. Nederland is een zeer dicht he vol kt land De aardappel is het gewas, dat de grootste hoeveelheid, voor den mensch geschikt voedsel, per h.a. oplevert. Zooveel "mogelijk h.a. aardappels Zooveel mogelijk h.a. aardappels is dus het belang van het Nederlandsche volk. Om het Nederlandsche volk van voldoende aardappels te kunnen voorzien Verbouwt aardappelen zooveel gij kunt onze voedselpositie zoodanig te verstevigen, dat wij met gerustheid den komenden tijd tegemoet kunnen zien. Dus en Op elke vierkante kilometer moeten dus een groot aantal menschen gevoed worden. Wil zoo'n land zichzelf kunnen voeden, dan dient op elke vierkante kilometer en dus ook op elke h.a. een groote hoeveelheid voedsel voortgebracht te worden. Daarom is de aardappel ook het gewas, dat in een land als Nederland een eerste plaats moet innemen. Wil men hier den honger buiten de grenzen houden, dan dient het aantal h.a. aardappels tot het uiterste ongevoerd te worden. zij dus ook voor 1942 het parool. Van 1940 op 1941 werd de oppervlakte aardappels reeds aanzienlijk uit gebreid. Dit neemt niet weg, dat die oppervlakte nog zeer veel grooter moet worden om de voedselpositie van het Nederlandsche volk Ï942/43 veilig te stellen. Zooveel mogelijk ha. aardappels is echter ook uw belang indien gij rekening houdt met de prijzen, welke voor oogst-1942 vastgesteld zijn. Uitgaande van deze aardappelprijzen kunt gij met gerustheid de resultaten van Uw arbeid tegemoet zien. is zooveel mogelijk h.a. aardappels alleen echter niet voldoende. Dan dient een zoo groot mogeliike oppervlakte aardappels met zooveel mogelijk aardappels per h.a. gepaard te gaan. Een ieder, die het goed meent met zijn volk, teelt dus ook in 1942 Vooral de veel-opbren- gende rassen. Gij dient daarmede het Nederlandsche volk, doch zeker ook Uzelf. Vergeet niet, dat het ook thans weder grootendeels van U zal afhangen of ons volk het in den komenden tijd meer of minder goed zal hebben wat dé voeding betreft Dit beseffende, doet gü een goede daad door den verbouw van aardappels tot het uiterste op te voeren. De .Regeering zorgde voor prijzen, welke U tot loonende productie in staat stellen. Thans staat niets U meer in den weg om Uw plicht te doen. Dat wil zeggen om zoowel door een zoo groot mogelijke uitbreiding van het aantal ha. aardappels als door verbouw van de veel-opbrengende rassen

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 16