\AT BRENGT DE TQEKOMffi Inzenden pachtcontracten. Wat de inzending van .paehtcontracten ter goed keuring betreft zij nogmaals de aandacht er - op gevestigd; dat de indiening binnen 30 dagen na het onderteekenen van het pachtcontract moet geschieden. Betreft het een onderhandsch -opgemaakt con tract, dan moet het in drievoud, hg voorkeur ge registreerd, worden ingediend. Indien het contract notarieel is opgemaakt, moeten drie notarieele afschriften worden ingezonden. DE GRONDKAMER VOOR ZEELAND. Verkoop ongekeurd zaaizaad door telers. Nogmaals wijzen wij telers er op dat niet te velde goedgekeurd zaad, alleen mag worden verkocht indien .dit zaad op partij is goedgekeurd door den Keuringsdienst Zeeland, en door deze instantie van een plombe is voorzien. Behalve keurings- en plombe-kosten is bovendien nog een heffing verschuldigd. Voor granen bedraagt deze ƒ1.50 per 100 K.G., terwijl voor peulvruchten alleen heffing is ver schuldigd voor bruine boonen, van de soorten: a. Zeeuwsche bruine boonen (Ceka, enz.) ƒ3.25 per 100 K.G.; b. Walchersche Kogelboonen (Aka, enz.) ƒ4.25 per 100 K.G.; c. Nw. Holl. bruine boonen 4.75 per 100 K.G. Deze heffing moet worden voldaan a.d. P.I.C.A. voor Zeeland door. overschrijving op postrek. no. 191467, dan. wel per 'kas worden betaald. Opdracht tot plombeering wordt pas gegeven nadat bericht van betaling is ontvangen. Aangeraden wordt niet meer te laten plom beeren, dan men denkt te kunnenverkoopen, daar te veel. betaalde heffing niet wordt ge restitueerd. Teveel ontvangen zaaizaad. Het laat zich aanzien, dat de aangekochte zo- naertarwe voor eventueele overzaai van uitge- vroren wintertarwe, niet ten. volle gebruikt zal moeten worden. Voor zoover de - daarvoor aangevraagde bestel bonnen nog in 't bezit zijn v°n verbouwers moe ten deze terug ingeleverd worden bij den Plaat selijken Bureauhouder. - Zaaizaad dat reeds van den nandel is ontvangen of nog zal worden afgeleverd, moet, indien dit niet gebruikt wordt voor uitzaai, ingeleverd wor den' bij de P.I.C.A. voor Zeeland. Hierop zal een strenge controle -worden uit geoefend. Toewijzing zaaizaad uit eigen oogst. Telers die nog verzuimd hebben om, ingeval zaai zaad werd gebruikt uit eigen oogst, hiervoor een toewijzing aan te vragen bij hun P.B.H., dienen zulks onverwijld te doen. Wanneer bij bedrijfscontröle deze toewijzing niet kan worden getoond kan zulks onaangename gevolgen heb ben. Ongekeurde zomerrogge, zwarte haver en maïs. Ook de ongekeurde zomerrogge-zwarte haver en maïs mag thans worden verhandeld. Verkoop en aflevering mag echter niet plaats vinden dan nadat de partij op monster is goed gekeurd door den Keuringsdienst Zeeland en voorzien is van plombe. De verschuldigde heffing bedraagt ook hiervoor ƒ1.50 per 100 K.G. uitgezonderd maïs, waarvoor geen heffing is verschuldigd. Tuir.dersglas T~ De invoer van tuinriersulas blijkt sinds het einde van 1941 te zijn stopgezet. Sinds Augustus 1941 is een uitvoer verbod ingesteld voor Duitschland ën sinds September 1941 voor Bel gië. Nadat wij hieromtrenf nadere inlichtingen hadden verkregen, hebben «ij deze aangelegenheid aanhangig gemaakt bij den Direc teur-Generaal van de Voedselvoor ziening. Dezer dagen mochten wij ten antwoord hierop de mededee- ling ontvangen, dat er thans ge werkt wordt aan een compensatie regeling met België, waarbij 4000 ton tuindersgias naar ons land zal worden geleverd. De maximumprijzen zijn als volgt: Zomer Zw. Maïs- rogge haver Verkoopprijs aan telers geschoond - geplombeerd 18.50 f 14.50 25.35 Verkoopprijs aan Handelaar 14.20 f 10.90 16.25 Verkoopprijs Handelaar aan teler geschoond-geplombeerd 19.90 15.90 ƒ27.— Mestcontracten voor varkens. Er wordt gelegenheid geboden om varkens op contract te mesten tot een gewicht van 80 a 100 K.G. levend. Hiervoor word 50 K.G. .voeder per periode verstrekt met een maximum van 200 K.G. De P.B.H.'s en erkende varkenshandelaren ver strekken nadere inlichtingen. Afleveren van runderen. Zooals bekend mag thans^geen ongemerkt rund vee, behalve nuchtere kalveren, meer in voorraad worden gehouden. Ook mag het niet af geléverd worden. De veehouders moeten eerst merking aanvragen op dé Districtsbureaux. Verkoop of lever nooit runderen af aan onbe kende koopers indien ze geen zakboekje.of vee boekje hebben. Direct bij het afleveren dient U in het boekje van den kooper te teekenen en Üe kooper in Uw boekje. Indien hieraan niet voldaan wordt zal mén zich zelf in groote moeilijkheden brengen. i Weide-contracten 1942. De contracten kunnen thans op hét Districts bureau géteekend worden. De te contracteeren runderen, hetgeen alleen vrouwelijke runderen kunnen zijn, die nog niet eerder zijn gecontrac teerd, moeten op den datum waarop het contract wordt afgesloten tenminste 325 Kg. levend wegen. De dieren zullen weer afgeleverd moeten worden vanaf 15 Augustus tot 15 November 1942. Contracten op eigen vee moeten vooralsnog niet afgesloten worden. De veehouders die runderen van de Bedrijfsorga nisatie hebben aangevraagd moeten ten spoedig ste de contracten teekenen op het Districtsbureau omdat met de aanvoer van runderen reeds een aanvang is gemaakt. Het contracteeren van vorenbedoelde we, - ade ren staat geheel ros van het verplichte ..atrac- teeren van meststieren en -ossen. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland. Levering graan- eh peulvruchtenstroo De Provinciale Voedselcommissaris vooi Zeeland vestigt nogmaals de aandacht van graan- en peulvruchtentelers op de omstandigheid, dat een zoo groot mogelijk kwantum 3troo oogst 1941 voor aflevering aan de erkende strooüandeiaren beschikbaar moet komen. Zeer nadrukkelijk zij er op gewezen, dat i.Vgh. met het stroo verbruik op eigen bedrijf (o.a. voor den veestapel en ev. bedekkingsdoeleinden) de grootst mogelijke zuinigheid moet worden betracht, terwijl ook afleveringen aan directe verbruikers slechts mogelijk zijn, indien geldige aankoopvergunningen worden overgelegd. Betreffende het stroo-verbruik op eigen bedrijf", dient aan de hiervoor gestelde normen met" de meeste stiptheid te worden vastgehouden, t.w. voor kleibedrijven per seizoen per groot stuks vee: 600 kg. Deze norm is voor zandbedrijven op 800 kg gesteld. Met den meesten spoed zal worden begonnen, om zoowel het graan, als het peulvruchtenstroo af te nemen. In verband hiermede zij er op gewezen, dat reserveering van graan- of peulvruchtenstroo voor het winterseizoen 1942-1943 NIET geoor loofd is. Het geheele beschikbare kwantüm stroo van oogst 1941 a'ient vóór 1 Mèi a.s. te zijn ver kocht en op eerste aanzegging geleverd te worden aan de stroohandelaren Onzerzijds .zal op de door de telers geleverde kwanta stroo oogst 1941 controle worden uitgeoefend. Bond voor de Nederlandsche Warmbloedfokkerij In aansluiting op een vorig bericht maakt de Warmbloedbond bekend, dat de termijn van in zendingen op dén prijsvraag is verlengd tot 1 Mei 1942. De inzendingen moeten worden gericht aan den secretaris W. Slob te Hoofddorp. Speciaal voor het platteland is deze vraag van belang. Met Uw radio kunt U van dag tot dag de gebeurtenissen volgen, zoodat U op de hoogte blijft. Maar U kunt méér van Uw radio ge nieten. als U den Luistergids bij de hand hebt- Daarin vindt U van uur cot uur vermeld wat eraan voorlichting, ontwikkeling, ontspanning, ernstige en vroolijke muziek te beluisteren valt. Abonneer U. want: MET DEN LUISTERGIDS IN HUIS BENT U IN DEN AETHER THUIS! i Een prachtige zwart-bonte jonge stier van den heer A. de Jong te Den Hout. Verleden treek werd deze op de stierenkeuring te Ohout onder no. 20049 opgenomen in het Nederl. Rundvee Stamboek. Fokker: J. Verhoef te Den Hout. Foto: „West-Brabant" De Luistergids kost I L P- ^a'| 'aar' Stort nu 7 2.70 voor het M Mei-31 Dec. op girorek. 400.000 Nederl. Omroep, aid. Luistergids Hilversum, dan weejt- April den Luistergids abonn. a 8 ct. op te geven gracht 107. Amsterdam-C- Keizers-

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 21