aakmaffi Runderhorzelbestrijdmg Veulenkeuringen aan voorbij. Monumentale en his torische bouwwerken behoeft men er niet te zoeken, alleen op het kerkhof prijkt een' eenvoudig ge denksteen ter nagedachtenis aan een beroemde zoon, den predikant Christiaan Meeuse, hier in 1838 overleden. Hij voer tot zijn 37ste jaar op zee en zijn opgedane ervaringen benutte hij voor het schrijven van een uitstekend Handboek voor Zeevarenden. Het ter verdediging tegen de Spaansche sterkte Philippine, in 1568 door Prins Mau- rits aangelegde even Westwaarts van Hoek gelegen fort, bestaat al vele jaren niet meer. Slechts de buurtschap Mau- ritsfort een groep kleine huisjes aan den voet van een gespaard dijksegment herin nert er nog aan. .Tot aan de bedijking van Wuyckhuijse- polder in 1912 was hier een overzetveer tiaar Philippine. Het toen ontworpen polderhaventje, de haven van Hoek, doet nu allang, door voortdurende aanslibbing vervallen, geen dienst meer. Wat ver weerde vloed- en meerpalen, .een schut- dijkje en resten steenglooiing zijn het eenige wat er nog van overbleef. Rondom strekken zich de ruig begroeide schorren uit, 'len wild en mooi stuk oernatuur. De molen van het dorp een steenen •galerij- of baliemolen dateert van 1856 en onder ging pas kort na algeheele restauratie. Hij kwam destijds in de plaats van den uit 1726 dagteelcenenden standaardmolen aan den Molendijk. Even Zuidelijk van eerstgenoemden zwaai de eertijds een tweede exemplaar van hetzelfde type en in 1845 gebouwd, zijn machtige wieken. In 1921 viel hij ten offer aan de mo derne techniek en werd een prachtig dorpshoekje voorgoed geschonden. Ho- penlijk houdt de nu bestaande molen stand, want, werkelijk, er zijn er al te veel gesneuveld. Op het kleine marktplein, feitelijk geen plein in zoodanige beteekenis, staat on der een oude linde de klapbanke, het middelpunt van het dorpsleven. De ouden van dagen en de jonge garde vertoeven er graag om van gedachten té wisselen en te praten over dien ,,goeien ouwen tijd" en wat de nieuwe orde voor- Hoek zal brengen. Hoek maakt een uitstekenden indruk met zijn propere net onderhouden huisjes. De arbeiderswoninkjes, dikwijls typisch schil derachtig, vallen op door hun groene lui ken met zwarte scharnieren, iets wat alleen in het Land van Axel, waarvan Hoek eigenlijk den voorpost vormt, voor komt. Natuurlijk dragen de oudere menschen er dan ook' de mooie kleederdracht, de jeugd heeft haar echter afgelegd, wat wel te betreuren is. Wat Hoek aan monumenten mist, vergoedt de natuur kwistig. De omstreken zijn zeer schilderachtig. Wijde kreken met wui vend riet. omzoomd slingeren als zilve ren linten door de groene zachtglooiende landouwen. Bescheiden doeninkjes hur ken halt verscholen in het lommerrijk ge boomte aan de oevers. Prachtige boom- en waterpartijen, vooral bij het Boeren- gat, geven een bijzondere bekoring aan het landschap met de oude met de bodem vergroeide hoeven. Zoo heerscht er in het rustige landbouw- dorp een aparte sfeer, die haar stem pel drukt op het leven der nijvere be woners, die méde hopen op een betère toekomst, die ook voor hen arbeid en brood zal brengen. A. COCQUIT In de laatste jaren is herhaaldelijk in tijd schriftartikelen. in de pers en door middel van radiovoordrachten gewezen op de groo- te schade, die veroorzaakt wordt door de runderhorzelvlieg. Dit insect, dat bij warm zonnig weer vliegt, brengt schrik en ont steltenis teweeg onder het weidevee door zijn gebrom. De rust van de koeien wordt er door verstoord, ze nemen minder voed sel op èn hierdoor èn door het draven en hollen vermindert de melkgift. Per dier gerekend zal dit niét zooveel bedragen, doch voor onzen geheelen melkveestapel beteelcent het zeer zeker een groot aantal liters per jaar. Nog erger is, dat de horzel- vliegen de eieren doof middel van een leg- boor zoo dicht mogelijk op de huid van ae runderen deponeeren. Na 5 tot 7 dagen ontwikkelt zich uit het eitje een larve, die, in de huid dringt en vandaar uit een tocht door het runderlicliaam begint om tenslotte onder de huid van rug en lendenen te be landen. waar zij zich nestelt in het onder- huidsche bindweefsel; daar ontwikkelt zij zich verdes tot de ons bekende horzel, die met enkele kleine en spitse uitsteeksels aan het achtereinde zich een opening door de huid gaat boren ten behoeve van den nood zakelijken luchttoevoer. De tocht van de kleine larven door het lichaam van haar gastheer of gastvrouw is van nadeeligen invloed op den gezond heidstoestand van het rund, waardoor vleesch- en vetverlies ontstaat. Bij al onze koeien tezamen wordt het een groot aan tal kilogrammen. Voorts komen er gaten in de kostbare huid, waardoor deze veel aan waarde inboet. Alles tezamen genomen loopt de jaarlijksche schade, door de run derhorzel veroorzaakt, in de millioenen gul dens. Dit is niet te verantwoorden, vroeger zoo min als thans en daarom zijn er reeds herhaaldelijk pogingen aangewend ora dezen parasiet te bestrijden. Verplichte bestrijding. Daar vrijwillige bestrijding niet tot een voldoende resultaat leidde, heeft de over heid ingegrepen en in 1942 bij besluit van 22 April aan eiken veehouder de verplich ting opgelegd om de bij zijn runderen aan wezige horzels te» dooden. Men kan dit doen door het insmeren van de huid met bepaal de stoffen in oplossing of in zalfvorm en langs operatieven weg. De eerste manier is de eenvoudigste; door toepassing van wasschingen of zalven worden de onder de huid levende horzellarven vergiftigd en dood en daarmede is de zaak afgedaan. In den regel kan men met twee behande lingen alle larven vernietigen. Door de tijdsomstandigheden hebben we evenwel gebrek gekregen aan de benoodigde mid- Verplichte verbouw winterkool- zaacT en zomeroliezaadgewasseu Evenals het vorige jaar wordt ook voor den oogst 1945 wederom de verplichting opge legd wmterkoolzaad te verbouwen. In tegenstelling met 1944 zal het niet geoor loofd zijn in plaats van koolzaad raapzaad te verbouwen. De koolzaadteeltplicht be draagt voor bedrijven op klei-, zavel- en roodoorngronden met meer dan'5 ha. bouw land op 1 Juni j.l. 10 pet. van dat bouw land. Op andere grondsoorten bedraagt de verplichting voor bedrijven voor meer dan 10 ha. bouwland op 1 Juni j.l. 5 pet. van dat bouwland. Boven deze algemeene verplichting kan vanwege den Productie- commissaris voor den Akker- en Weide- bouw de verplichting worden opgelegd een nader aan te geven oppervlakte bouwland of ingevolge de Scheurbeschikking 1944 Bodemproductie te scheuren grasland extra met winterkoolzaad te betelen. De Pro ductiecommissarissen zijn bevoegd voor de zandgronden bepaalde gebieden, alsmede bepaalde bedrijven aan te wijzen, die op grond van de ongeschiktheid voor kool- zaadverbouw van de algemeene verplichting worden vrijgesteld met dien verstande dat deze bedrijven dan verplicht zijn in 1945 5 pet. van hun bouwland meer met aard appelen te betelen dan in 1943. De totale oppervlakte aardappelen zal echter per be drijf 25 pet. van het bouwland niet behoe ven te overschrijden. Overdracht van een verplichting om win terkoolzaad te verbouwen is niet toege staan. Wel kan van den algemeenen teelt plicht, dus niet van den extra-teeltplicht, ontheffing worden verleend voor de opper vlakte, welke op contract voor een hande laar voor zaadwinning in 1945 wordt be- teeld met koolrapen, herfstknollen en voe der- en mergkool. Hetzelfde geldt voor de teelt voor zaadwinning van meiknollen, tuiubouwkoolrapen, tuinbouwkoolsoorten en koolrabi op contract voor een erkend selectiebedrijf. Ontheffing wordt niet ver leend, wanneer blijkt, dat de betrokken handelaar-kweeker zijn teelttoewijzing heeft overschreden. De telers moeten deze ontheffing binnen 3 dagen na het afslui ten van het contract, doch uiterlijk vóór 27 Augustus as., aanvragen by de af dee ling Bodemproductie van het bureau van den Provincialen Voedselcommissaris. Bij de aanvrage moet worden gevoegd een door beide partijen onderteekend dupli caat van het teeltcontract. In het contract moeten o.a. zijn vermeld: a. naam en vol ledig adres van den teler; b. disricts- en registratienummer van den teler; c. de ge contracteerde oppervlakte; d. soort en jas van het gecontracteerde gewas. Telers, die zonder dat hun hiervoor ont heffing is verleend niet of slechts gedeel- telijk aan hun winterkoolzaadverplichting voldaan hebben, zjjn strafbaar. Behalve boete die zij oploopen, zijn zij verplicht in 1945 eerf oppervlakte overeenkomende met 1,5 maal de oppervlakte, welke zij hadden moeten uitzaaien, met een zomeroliezaad- gewas te betelen. Telers, die geheel of ge deeltelijk ontheffing van hun winterkool zaadverplichting hebben gekregen, even als die telers, waarvan het winterkoolzaad is mislukt, zijn verplicht een oppervlakte gelijk aan die, waarvoor zij ontheffing hebben gekregen of welke is mislukt, met een zomeroliezaadgewas te betelen. Deze verplichting geldt niet voor die gebieden oi' die telers, aan wie door den Productie- commissaris is toegestaan aardappelen in plaats van koolzaad te verbouwen. Veulenkeuring „D.E.S." te Kloosterzande op 3 Juli, des voqrmiddags 10 uur Geprimeerde jonge hengstveulens. No. 6, Nico'van 't Hoogland, Al. Serrarens, Ossenisse; 8. Joop van 't Hoogland, Al. Serrarens, Ossenisse; 4. Marcus van 't Hoogland, Al. Serrarens, Ossenisse; 12. Edegard van Certain, H. van Gassen, Ossenisse2. Nico van Kruispolder, Rud. "Vereecken, Kruispolder; 7. Ben Hue, P. de Maat, Ossenisse; 16. Robert van Melo, Cyr. Stej-aart, Graauw; 15. Elfridus van Hoefkensdijk, P. A. Bogaert, Kuitaart; 14. Sevar, Em. Verstraeten, Graauw. Geprimeerde oudere hengstveulens. 11. Jakson van Certain, H. van Gassen, Ossenisse; 19. Albert van Zeedorp, Ed. de Waal, Ossenisse; 17. Rozard van 't Vogel fort, Jac. de Feyter, Hengstdijk; 10. Jaap van Fine, C. de Koek, Vogelwaarde; 24 Wed. E. Verschueren, Hengstdijk; 5. Nero, L. J. Roelse, Walsoorden; 23. A. J. de Nijs, Lepelstr,, Klooseterzande 9. Elegant van Boudelo, Wed. P. Jansen, •Kuitaart; 22. Jaap van 't Vogelfort, G. Heyens, Vogel waai-de20. J. M. Morres, Kloosterzande Geprimeerde jonge merrie veulens 54. Kitty v. d. Melo, Cyr. Steyaert, Graauw; 48. Cultua. H. van Gassen, Ossenisse; 26. Trees, P. de KoekVerbist, Kloosterzande; 46 Cora van Clairon, F. Borm, Boschka- pelle 47. Clairona, A. Pieters, Zuiddijk, Vogelwaarde: 65. Mirza, Wed. E. Ver schueren, Hengstdijk; 55. Sonja, J. C. P. Vereecken, Kloosterzande52." Jolida van Melo, Em. Verstraeten, Graauw; 35. Vio lette van Rosenberg, E. A. van Water schoot, Lamswaarde; 40. Margriet, Wed. Joh. van Esbroeck, Stoppeldijk; 63. Vera van Kruispolder, Gebr. Staal, Lamswaarde; 58. Erna, Th. BaeckeVervaet, Bosehka- pelle29. Violet van 't Wilgenhof, W. P. Kuipers, Kloosterzande. Geprimeerde oudere merrieveulens. 32. Carta van 't Hoogland, Al. Serrarens, Ossenisse148. Elza van Kruispolder, J. P. Quaak, Kruispolder30. Lot, P. Th. de Koek, Hontemsse; 51. Media v. Melo, Em. Verstraeten, Graauw; 42. Ida van Kruispolder, Gebr. Carnmaert, Kruispol der; 34. Carla van Kruisdorp, Al. L. Stal- lert, Kloosterzande33. Louisa, P. de Maat, Ossenisse38. Irma van Hengstdijk, Th. v. Riet, Hengstd. 44. Jenny v. Boudelo, Wed. P. Jansen, Kuitaart; 39. Gerda, Gebr. Mangnus,. Kruispolder30. Walda van Lamswaarde, L. J. Vereecken, Lams waarde; 62. A. J. de Nijs, Lepelstraat, Kloosterzande: 57. Edith. Th. BaeckeVer vaet, Boschkapelle43. Ed. v. Esbroeck, Hengstdijk; 45. Lea, J. C. Burm, Hengst dijk. Veulenkeuring „D.E.S." te Hulst op 3 Juli, des namiddags 2 uur Geprimeerde jonge hengstveulens. 89. Kovacs van Schelfoutshoek, Gebr. P. en L. Steijaert, Graauw103. Tonny v. d. Mariahoeve, Gebr. van Campen, Graauw; 95. Nico van Luntershoek, Th. Morres, Stoppeldijk96 Clairon van Hulst, Ch. Voc-l. Hulst; 93. Elfridus van Cambron, P. L. Mangnus, Stoppeldijk; 88. Certain van Schelfoutshoek." Gebr. P. en L. Steijaert. Graauw; 91. Rio van Graauw, L. F. Steijaert, Graauw; 83. Paul van Cer tain, J. E. Asselman, Hontenisse85. David van Zandberg, P. L. d'Kaens, Graauw; 76. Certain, L. Smet, Nieuw-Na- men: 73. Paul v. 't KI. Eiland, P. F. Kant, St.' Jansteen; 79. Clairon v. Rozenhof, J. B. v. Acker en C. Plasschaert, St. Jansteen; 84. Robert v. Hulst, Ed. VerbistWeemaes, Hulst; 74. Fripon v. Herseur, Eug. v. d. Maenacker. Hulst; 98. Aug. Carnmaert, Clinge: 153. Caesar, C. Buijse. Hontenisse. Geprimeerde oudere hengstveulens. 151. Bèno, Alph. Mangnus, Boschkapelle; 77. Gambo v. Melo, L. P. Bruggeman, Graauw78. Darlon v. Melo, L. P. Brugge man, Graauw82. Sander v. Marquis, C. Schout, Absdale, St. Jansteen149. Ernest v. Molenhoek, F. P. Brooymans, Honte nisse; 90. Tonny v. Certain, "j. F. Steyeart, Graauw: 69. Medar v. Saeftinge, Aug. v. Duvse, Nieuw-Namen; 87. Picelo v. Schel foutshoek, Gebr. P. en L. Sleijart, Graauw; 92. Donn! v. Cambron, P. L. Mangnus, Stoppeldijk; 101. .Taap v. Maruis, C. van Houten, Clinge152. Diabola, Alph. Mang nus, Boschkapelle; 81. Karei, Mart. van Doorn, Hontenisse: 70. Lethar van Saef tinge, Aug. van Duysse, Nieuw-Namen; 68. Poul, A. A. Buvse, Graauw; 80. Dirk, Mart. van Doorn, Hontenisse72. Robert v. Absdale, Em. de BuckFerket, Sint Jansteen. Nagekomen veulen van 'Th. Dobbelaer, St. Janstcen99. Artist v. Alstein, P. J. Boënne, Graauw. Geprimeerde jonge merrievenlens. 109. Frida v. Rozenhof, J. B. v. Acker en C. Plasschaert, St. Jansteen126. El fridus v. Melo, Pr. BruggemanBuyse, Graauw113. Evatine v. Clairon, Gebr. van Mol, Graauw; 116. Mina v._,Cambron, P. L. Mangnus, Stoppeldijk128. Marchette, Wed. C. L. Meerschaert, Clinge141. Sonja, J. Kerckhaert, Kijkuit, Axel132. Blon dine v. Alstein, P. Boënne, Graauw; 142. Certina v. d. Mariahoeve, Gebr. van Cam pen. Graatiw; 118. Hilda v. Cambron, P. L. Magnus. Stoppeldijk133. Ida v. Oude Graauw. Karei Steijaert, Graauw; 139. Erna, E. van Remortel, St. Jansteen121. Tonny v. Clinge, H. Bruggeman, Clinge; 111. Blondina, Èd. VerbistVeemaes, Hulst 106. Frida v. Hulst, Eug. v. d. Maenacker, Hulst; 134. Rika v. Oude Graauw, Karei Steijaert, Graauw; 137. Carla v. Marquis, G. P. F. FerketPlassaert, Koewacht. Geprimeerde oudere merrievenlens. 104. Zenohia v. Saeftinge, Aug. v. Duyse, Nieuw-Namen; 143. Hilda v. Absdale, G. C. de Deckere. St. Jansteen 114. Hermine v. Meerdyk, Gebr. Apers, Hontenisse; 130. Daicy v. Alstein. P. Boënne, Graauw; 125. Stella v. Melo, Pr. Bruggeman, Graauw; 127. Morcella v. Hulst, Ch. Voet, Hulst; 1-31. Tylly v. Alstein, P. Boënne, Graauw; 135. Nelly. M. Freijser, Hontenisse115. Margo v Meerdijlf, Gebr. Aspers, Honte nisse; 122. Rena v. Clinge. Wed. P. F. de Caluwé, Clinge; 140. Frida v. Absdale, Th. van Looy, St. Jansteen; 129. Marlien, Tli. Dobbelaer, St. Janstcen120. Nonny, H. Bruggeman, Clinge; 110 Hersa v. d. Patrijs. Weezen J. F. de Theije, Stoppel dijk; 13S. Bertha, Al. de Letter, Koewacht. Veulenkeuringen op Walcheren Deze werden gehouden 's morgens te Grïjps- kerke en 's middags te Nieuw- en St. Joos- land. wat vooral te pas kwam voor de fokkers, die met jonge veulens zaten. De ruimte op beide plaatsen rondom de kerk was wat bekrompen, hetgeen een goed overzicht bemoeilijkte. Er werd door twee jury's gekeurd. Grijpskerke Oudere merrieveulens: 1. Irma door In timus van Gebrs. Geertse te Grijpskerke, goed en voldoende grof, veulenmoeder matig; 2. Frida v. Baayenhove door In timus v. K. Poppe te Oostkapelle, best veulen van romp, maar te weinig been- delen en nu zijn wij dus aangewezen op dooden der larven langs operatieven wc- Dit is moeilijker, want hierbij moet elk larve, nadat zij zg. ryp of tennaastebij rijj of volgroeid is, langs de met een scheri mesje vergroote huidopening worden uit gedrukt of met pincet of haakpen worden uitgetrokken. De larve mag hierbij niet stuk gedrukt worden, want dat kan aan leiding geven tot onaangename gevolgen voor het behandelde rundusoms kan de dood er het gevolg van zijn. Aangezien alle larven lang niet op denzelfden tijd rijp of volwassen zyn, moet er herhaaldelijk worden gecontroleerd en moet de behan deling telkens worden herhaald. Het is een omslachtig werk, waarvoor niet iedereen geschikt is en waarvoor men dikwijls niet over de noodige instrumenten beschikt. Soepele controle. Deze moeilijkheden, geboren uit de tijds omstandigheden, hebben er toe geleid, dat het Runderhorzelbesluit niet meer in zyn volle consequentie kan worden gehand haafd. In art. 2 van dit besh 't wordt ge sproken van de verplichting tot dooden van alle larven van runderhorzelvliegen, van welke de aanwezigheid door bulten of an dere uiterlijke kenteekenen blykt. Kleinere bulten mogen niet worden ingesneden; de ervaring leert, welke afmetingen een bult moet hebben voordat ingrijpen noodig is. Daarom wordt thans bij contrölc op de na leving van het Runderhorzelbesluit in hoofdzaak gelet op de aanwezigheid van frootere bulten, waarvan men veronderstelt at zich daarin volwassen horzellarven be vinden. De veehouder heeft er zorg voor te dragen, dat deze niet worden aange troffen en hij kan dit voorkomen door voortdurende en nauwkeurige controle van zijn runderen, zoodat hij in elk geval allo volwassen horzellarven op tijd zal kunnen verwijderen en dooden. !>e Landstand" Zeel and Redacle-adres: Zeestraat 69, Den Haag, Telefoon 115754 ADVERTENTIES. Handclsadvertenties ,1 provinciale editie 25 c. péh m.m. elke editie meer 5 c. per m.m. extra. 1 provinciale editie 25 c. per Handelsadvertenties met agrarischen inhoud: 1 provinciale editie 15 c. per m.m. elke editie meer 3 c. per m.m. extra Kleine advertenties met uitsluitend liuishoudelijken inhoud: 1 t.m. 20 woorden 1 2-, elke 5 woorden meer f 0.50 extra. Brieven onder nummer f 0.15 meer Bij meer plaatsingen aanmerkelijke korting. ALI.E BRIEFWISSELING betreffen de advertenties abonnementen en administratie te richten aan - Uitgeverij „Volk en Bodem" Kortenaerkado 10. Den Haag. werk, moeder dito; 3. Elza door Frits van Luntershoek, van P Lampert Pzn. te Biggekerke, goed zwaar en diep veulen; 4. Krina v. d. Parel, door Intimus van W. de Buck to Meliskerke, kort breed en goedgebouwd veulen. 10 Bekroonden. Jonge merricveulens 1. Jenny v. Zeeduin door Carl v. Clairon van J. Maljaars Jzn., te Oostkapelle, goed kort., niet te grof veulen uit een beste soortige moeder; 2. Nora door Avenir 1468, van P. Lampert Pzn. v.n., best soortig veu len 3. Gloria v. d. Linge, door Intimus v. Fa. de Buck te Grijpskerke, goed, jong ding.^ beste moeder. Graag zagen we ook no. 6, Lida door Nico 102913 v. A. Lange- beeke te.Serooskerke, goed gebroekt, beste rug, soortig en correct, hadden we dit veu len veel hooger verwacht. 9 Bekroonden.; Oudere hengstveulens 1. Paul v. Larenburg, door Intimus van A. Janse te Koudekerke, zwaar veulen, niet secuur, voor en achter wat gezwollen; 2. Ben v. Molenperk, door Intimus v. P. J. Abrahamse te Serooskerke, zwaar genoeg, grondig in rug en wat steile voortanden; 3. Kovacs v. Biggekerke door Frits Lun tershoek van J. Schout Gzn. te Bigge kerke, had gevoeglijk den kop kunnen doen. Is massaal en breed; de jury was mogelijk wat bang van zijn vele haren. 5 Bekroonden. Jonge hengstveulens niet gezien. Éénjarige merries kl. maat. 1. Nora door Ben v. Graauw v. D. Strco te Biggekerke, mager, goedsoortig, grof genoeg, met wat ronde kogels; 2. Beatrix v. Maagdenweg, door Infernal v. Groede van C. Franke te Koudekerke, goedsoor tig en diep, zondigt wat in den rug; 3. Ali v. Kievitshoek, door Intimus v. P. de Buck te Serooskerke, goed, kon voor correcter; 4. Avina door Avenir, v. J. Vos te Koudekerke, goed ding. 5 Bekroonden. Idem groote maat. 1. Flavia v. d. Linge door Intimus van Andr. de Buck te Grijpskerke, met maat en diepte, best type en goed beenwerk, dat achter iets te "recht, is, best koppaard; 2. Meta van Mina's Hoeve door intimus van K. Poppe te Grijpskerke, fel paard, maar niet secuur voor. 5 Bekroonden. Éénjarige hengsten. 1. Fernand v. d. Linge door Intimus, van F. de Buck v.n., best grof, zwaar en diep paard: 2. Jacob door Intimus, van denzell- de, klein, diep en grof en typisch. Paar-, den met toekomst en een pluim voor In timus; 3. Marquis v. Larenburg, door Marq. v. J. G Hof v A Janse v.n., wat ondiép. 5 Bekroonden. Goedgeslaagde keuring. Het hapert hier nog aan moeders in 't algemeen. Verder hadden hier veel paarden verworpen. In timus is de hengst, die in 't oude Walche ren de lakens uitdeelt en wanneer hem goede tot beste merries worden toege voerd, dan zal hij best kweeken, gezien zijn drie beste jaarlingen, die overal kun nen concur moren. (Wordt vervolgd).

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1944 | | pagina 3