tentoonstellingsruimten" - GALERIE BELLAMY 19 Bellamypark 19 Vlissingen De in het Stedelijk Museum ondergebrachte gemeentelijke galerie staat onder beheer van Leon Riekwel van de Vlissingse Culturele Raad. Tentoonstellingen zijn te zien van oktober tot en met april. Het afgelopen jaar was het thema schilderwerk; onder de exposanten waren onder meer drie mensen die deel uit maken van de IJmuider Kring. Het jaar daarvoor waren er voornamelijk beeldenmakers. Uitgangspunt van de programmeringscommissie van vier deskundigen en Leon Riekwel is een presentatie van hedendaagse beeldende kunst. Het zal duidelijk zijn dat deze galerie niet op commerciële basis werkt. GALERIE ESPRIT Gravenstraat 99 Clinge Deze nog jonge galerie (eerste expositie april-mei 85) beschikt over een grote en twee kleine ruimten met totaal 100 meter wandlengte. In de grote zaal zijn de om de zes weken wisselende tentoonstellingen te zien (juli en de eerste helft van augustus is de galerie gesloten). De andere zalen zijn gereserveerd voor de vaste collectie en keramiek. De galerie heeft sculpturen in bezit van Ernest Joachim en Jozef de Loose, werk van herman Bisschop, Karei en Jenneke Weyland, Hendrik van Veenendaal en vele anderen. In de grote zaal heeft de galerie al eens een muziekavond verzorgd, maar ook lezingen en poëzie-voordrachten zijn daar gehouden. GALERIE MARQUIS Nieuwendijk 15 Vlissingen De ligging is uitzonderlijk mooi: twee zeventiende-eeuwse panden met uitzicht vanuit de galerie op de Westerschelde. Bij Marquis is sedert de openstelling in 1978 hedendaagse beeldende kunst te zien. Exposanten waren landelijk bekende en onbekende kunstenaars. Enkele namen: Pat Andrea, Jeroen Henneman, Berserik, Marinus Fuit, Marja van Soest, Ger Latatster, verkade, Westerik, Oxenaar, Sluyters, Segui, Van Heel, enzovoort. Deze zomer zijn er voortdurend wisselende tentoonstellingen te zien in het kader van het Grafiek Gala 86. GALERIE 66 Oudestad 66 Oostburg In november vorig jaar opende deze galerie zijn deuren. De opzet is hedendaagse beeldende kunst te laten zien. Dat gebeurt vanuit ideeële achtergronden, niet vanuit commerciële. Tot nu toe is er ondermeer schilderwerk te zien geweest van Bob Pingen, Cor van Dixhoorn, een hunebedproject van Ko de Jonge, een mail-arttentoonstelling, een decor van Joost Cords vooreen door Fassbinder geschreven toneelstuk. De galerie is in juli en deels in augustus gesloten. KUNSTUITLEEN Kuiperspoort 22 Middelburg Het, ideeële, doel van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland is met een ruime en gevarieerde 72 mm zomer collectie de hedendaagse kunst onder ieders bereik brengen. Er is kunst te leen en te koop. Op de bovenverdieping wordt, behalve in juli en de eerste helft van augustus, het hele jaar door werk geëxposeerd. De laatste maanden waren er onder meer exposities te zien van Joop Dam (Grafitti), Geert Baas (schilderijen), Govert Heikoop (beschilderde houten objecten), Bea de Visser (acryl schilderijen) en Maria Hees (tassen, koffers, sieraden, enz.). ZEEUWS KUNSTENAARSCENTRUM Kloveniersdoelen (achterom) Middelburg Ook in deze galerie wordt hedendaagse kunsj getoond. Het woord Zeeuws in de naam wil niet zeggen dat er alleen Zeeuwse kunstenaars exposeren. In de afgelopen maanden waren er licht bewerkte foto's te zien van Riet Danz, een installatie van de Zwitser Pierre Degen, schilderijen van Peter Koole, tekeningen en objecten van de Vlissinger Jan Haas, enzovoorts. ZEEUWS MUSEUM Abdij 4 Middelburg Met de komst van de nieuwe directeur is ook het tentoonstellingsprogramma van hedendaagse kunst nieuw leven ingeblazen. Naast de archeologische en kunsthistorische voorwerpen waren er het laatste half jaar onder meer de volgende tentoonstellingen te zien: keramiek van Lidy Hoewaer (België), zes met de Kho Liang Ie prijs bekroonde ontwerpers, foto's en manquettes van de architect Dom Hans van der Laan, schilderijen van de Vlissinger Bob Pingen (de hele zomer te zien, zie agenda en rubriek tentoonstellingen). Galerie Marquis, Vlissingen, Eerste etage. Foto Lex de Meester Galerie Esprit, grote zaal Galerie Bellamy 19 De ruimte van de kunstuitleen. Foto Wim Riemens zomer 73

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 37