üfHx m w; pin De regen en Mooie Moeite: andere omslag De zeefdrukken Restaurant Den Gespleten Arent' Vlasmarkt 25-27 - Middelburg - Tel. 01180-36122 MECCANO 7' i - - i J f Adverteren in Mooie Moeite Spanning en sensatie moeite^ jnhoud inhoud De ijzeren mythen en de harde werkelijkheid. Een interview met Pierre Schwartz, de oprich ter van het Zeeuwse Flup Ju Bedrijf, aanwezig op het Havenfeest in Nieuwland 5 'Als ik heel vals ben, dan zeg ik datik van de generatie boven mij af wil'. Interview met de nieuwe artistiek leider van Globe 9 Van de beelden die op het Straatfestival te zien waren, is een catalogus gemaakt. Henk Postma schreef een inleiding 11 Krenterige gemeenten maken podiumbeleid onmogelijk. Wat rest is Theater van de Lach en populaire muziek. En ander nieuws 15 Cultureel programma Kapelle 23 Cultureel programma De Stenge 25 Cultureel programma Reimerswaal 27 Theater 29 Muziek 29 Guido Pieters vertelt Heijermans' vissers drama klakkeloos na. En andere films 30 Tentoonstellingen 36 En: Het theater en muziekprogramma van Uit in Zeeland. Een ingevouwen agenda. De dunpapieren omslag van Mooie Moeite, die het licht van de zwart-wit foto zo fraai liet doorschijnen, heeft u sinds het zomernummer moeten missen. In 'het gebruik' blijkt de omslag nogal kwetsbaar. Hij verkreukelt snel en wie Mooie Moeite bij nat weer kreeg thuisbezorgd zat meteen al met een lelijke omslag. Helaas hebben we daarom moeten besluiten van deze omslag voortaan af te zien. Zwart-wit foto's en kleurenfoto's, zoals op het zomernummer en op dit nummer, zullen voortaan de omslag sieren. Redactie. Mooie Moeite heeft tot nu toe drie Zeeuwse beelden de kunstenaars in de gelegenheid gesteld om een van hun werken in een oplage van 40 exemplaren en uitgevoerd in zeefdruk, aan de lezers te koop aan te bieden. Deze zeefdrukken worden aangeboden voor de prijs van f 47,50, ze zijn voorzien van de handteke ning van de maker en elk exemplaar is genummerd. Ze zijn gedrukt op papier in de afmeting 50 bij 70 centimeter. Aanvragen worden in volgorde van bin nenkomst behandeld. Birdflock van Joop Dam is intussen uitverkocht. Ghetto, gemaakt naar de gelijknamige voorstelling van Globe door Cor van Dixhoorn, is nog verkrijg baar. Ook van De Geliefden, naar de gelijknamige voorstelling van Jozef van den Berg, door Vanita J.Noest zijn nog enkele exemplaren in voorraad. Beide zeefdrukken kunnen besteld worden door f Er wacht u een gastvrij onthaal, een ouderwetse attentie en een verfijnde keuken; voor een lichte lunch of een voortreffelijk diner. Menu's vanaf 29,50 tot 120,- Lunches en diners tot 35 personen. restaurant óen GEspterahamzt CAFÉ DAMPLEIN 27 MIDDELOURG geopend ZONDAG 14.00-24.00 uur MAAN. T/M WOENS. 11.00-24.00 uur DONDER. T/M VRIJ. 11.00-01.00 uur ZATERDAG 11.00-02.00 uur september s** 47,50 over te maken op giro 2641959 van de stichting Kunstpromotie Zeeland, postbus 303, 4330 AH Middelburg. Dankzij Mooie Moeite is 't nu voor 't eerst in Zeeland mogelijk gericht te adverteren. Via Mooie Moeite bereikt u het uitgaanspubliek. Via Mooie Moeite bereikt u mensen die in mooie dingen zijn geïn teresseerd, want de interesse in kunst en kuituur houdt niet op bij het verlaten van een concertzaal. Er is nóg een argument om te adverteren, zelfs als u dat geen direkt voordeel oplevert. Mooie Moeite wordt in alle kringen gezien als een zeer fraai blad met goed geschreven artikelen, een blad dat niet alleen in Zeeland, maar ook landelijk ver boven de middel maat uitstijgt. Een advertentie in Mooie Moeite geeft iets van dat prestige aan uw zaak, zoals een mode advertentie in Avenue iets van de chique van het blad op de advertentie overbrengt. Het effect valt niette onderschatten. Mooie Moeite besteedt aan grotere culturele evene menten uitgebreid aandacht. Sponsors en organisa ties kunnen daar via advertentiepagina's op inhaken. De sponsors en organisatoren van de Vlissingse Modedagen waren de eersten die zich op deze manier in Mooie Moeite afficheerden. Onze Medewerker Luc Markies zal gegadigden gaar ne te woord staan. Wilt u meer weten? Vult u de bon even in 6f neem contact op met Luc Markies, Nieuwendijk 15a, Vlissingen, telefoon 01184-16588/ 12145. Er zijn nog altijd mensen die letterlijk aan den lijve willen ondervinden welke spanning een toneelstuk teweegbrengt, hoe een concert er uit ziet, hoe de beelden van het grote doek imponeren, op die groep richt Mooie Moeite zich, in de veronderstelling dat deze mensen ook goed ingelicht willen worden over wat er allemaal gebeurt, overzichtelijk Mooie Moeite biedt maandelijks, van september tot en met juni, 50 tot 60 pagina's informatie over evenementen in Zeeland. Een jaarabonnement kost slechts 30 gulden! Geef een vriend eens iets origineels. een abonnement op Mooie Moeite En neem er zelf ook een. stuur een briefkaart naar: Stichting Kunstpromotie Zeeland, postbus 303, 4330 AH, Middelburg. mooie moeite voorpagina: flup ju-bedrijf foto: ed reebergen september 1986 maandelijks kunstmagazine voor zeeland, verschijnt tien keer per jaar in opdracht van de stichting kunstpromotie zeeland, postbus 303, 4330 ah middelburg redactie: ad de jong, oude werfstraat 13, 4331 hm middelburg. vormgeving en zetwerk: trudi warns, molendijk 46, 4339 ad nw- en st joosland informatie en agenda-gegevens moeten uiterlijk de vijfde voor de maand van verschijning bij de redactie aanwezig zijn. een abonnement kost dertig gulden per jaar. abonnee worden is simpel: stort dertig gulden op postgiro 26 41 959 ten name van mooie moeite, postbus 303, 4330 ah middelburg adreswijzigingen gaarne tijdig doorgeven via de postbus. advertenties moeten uiterlijk de eerste van de maand voor verschijning binnen zijn bij het redactie-adres, publiciteit en promotie: Luc Markies kantoor: nieuwendijk 15a, vlissingen, tel. 01184 16588/12145 vormgeving: trudi warns reproductie: jo jobse drukwerk: zoeteweij Yerseke copyright: uitgeverij 'het loon van de moeite' i.o. rectificatie de prachtige foto op de omslag en de affiche van het zomer nummer werd gemaakt door ed reebergen uit wissenkerke. u heeft die naam vergeefs 'n het nummer gezocht, een onvergeeflijke fout. excuses daarvoor aan lezers en fotograaf. fTlfH september 3

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 2