'Kroeg met karakter (1)' Thomas Bernhard op z'n Vlaams John Kraaykamp als humorist Er valt een traan op de tompoes Werkfeater-Kern in 'Over de grens' 1 dinsdag 2 woensdag 3 donderdag 4 vrijdag 5 zaterdag 6 zondag op zijn stiefmoeder Elisabeth. Dat leidt tot intriges op persoonlijk vlak. Politiek is de toestand al even chaotisch. De enige 'idealist' aan het hof is de markies van Posa, vriend van Carlos en vertrouweling van Philips. Maar ook zijn idealisme kent zijn grenzen Stadsschouwburg Middelburg, 10 no vember Theatergroep Malpertuis (uit het Vlaam se Tielt) maakte de afgelopen seizoenen furore met een swingende voorstelling van 'De getemde feeks'. Nu heeft men heel wat serieuzere kost onder handen genomen: 'De Theatermaker' van de Oostenrijkse zwartkijker Thomas Bern hard. Het stuk verhaalt over het bezoek van een toneelgezelschap aan een nietig dorpje. Er rijzen problemen, wanneer blijkt dat het gezelschap zaalhuur moet betalen. Zien wij hier een parallel met de situatie van Uit in Zeeland, of heeft Jan de la Mar 'De Theatermaker' op louter artistieke gronden geprogrammeerd.... Stadsschouwburg Middelburg, 23 nov. Na zijn schitterende rol in 'De Fantast' speelt John Kraaykamp dit seizoen de titelrol in 'De Humorist', moderne klas sieker van John Osbourne. Kraaykamp vertolkt in dit stuk een rol die hem op het lijf geschreven lijkt: die van de verlopen entertainer Archie. Archie heeft nog slechts één bewonderaar: zijn vrouw (Nelly Frijda). Een voorstelling die één van de hoogtepunten van het toneel seizoen belooft te worden. Prins van Oranje Goes, 29 november Zuidlandtheater Terneuzen, 8 januari Twee seizoenen lang (1979-1981) trok 'Er valt een traan op de tompoes' volle zalen, li'—.Dit jaar zal dat wel niet anders gaan, nu l 10 Ideze serieuze komedie van Annie M.G. LHJSchmidt opnieuw wordt gespeeld met ditmaal Henny Orri, Allard van der Scheer, Henriette Tol en Margreet Blanken in de belangrijkste rollen. Het stuk gaat over een familie doorsnee, die wordt geconfronteerd met ziekte en dood. Ogenschijnlijk geen onderwerp voor een komedie, maar Annie Schmidt slaagt er desondanks in het publiek te laten schateren. Zuidlandtheater Terneuzen, 24 nov. Prins van Oranje Goes, 31 maart Peter Faber, Olga Zuiderhoek, Helmert Woudenberg. Drie leden van de oude kern van het Werkteater en nu samen te zien in 'Over de grens', een nieuw toneelstuk van Lodewijk de Boer. Plaats van handeling is een onherbergzame streek, waar een kluizenaar (Wouden berg) wordt lastig gevallen door een zwerver met Mercedes (Faber) en een lifster (Zuiderhoek). Het stuk werd met gemengde gevoelend ontvangen, het spel van de drie onder aanvoering van Peter Faber zeer geprezen. Prins van Oranje Goes, 4 november Stadsschouwburg Middelburg, 11 jan. Zuidlandtheater Terneuzen, 12 januari 'ER VALT EEN TRAAN OP DE TOMPOES' FOTOrVINCENT MENTZEL De oude lei-linden voor de zuidgevel, maken nieuwsgierig: zou het er binnen ook nog zo authentiek uitzien als buiten? We zijn onderaan de Kanaaldijk in Wemeldinge: 'Hotel Smits' vermeldt het uithangbord. De ruimte achter de zes hoge ramen wordt helemaai in beslag genomen door een ruime café-zaal, waarin Jaone Wisse (62) de scepter zwaait. Ze doet dat zoals een echte kastelein se betaamt. Ook al ben je een vreemdeling, Jaone zorgt ervoor dat je je snel thuisvoelt. Binnen vijf minuten heeft ze je -naast een lekker glas Palm-bier- al een recept voor Wentel teefjes verstrekt. En als we na een paar uurtjes vertrekken weten we dat het vlinderhondje, dat zich door alle gasten over de buik laat aaien Loekie heet en de Siameese kat 'poespoes'. Toen Jaone en haar man (die nu hotel Vredebest runt) in 1973 het etablisse ment kochten hadden ze jaren op binnenschepen door West-Europa gezworven. Het stuurrad van één ervan, de reddingsboeien van twee en foto's herinneren eraan. Niet alleen Jaone kan goed vertellen over het leven op het water, dat doen ook vele vaste klanten. Want Wemeldinge blijft een dorp van schippers en ex- parlevinkers. En dan heb je tegenwoordig de Belgen. Die staan zelfs op zondag morgen al om zeven uur binnen om -na hun rit uit België- even een kopje koffie bij Jaone te drinken en zich vervolgens in hun duikpak te hijsen en de bodem van de Oosterschelde op te zoeken. Elke dag (behalve op 1ste Kerstdag) staat Jaone om 7 uur achter de fraaie oude toog met het marmeren biad. Ze piekert erover om het café (prachtig beschilderd kraaldelen plafond) te moderniseren. Dat zou eeuwig zonde zijn. Er moeten dus af en toe klanten komen, die haar dat uit het hoofd praten. togica van het gevoel' voordracht door prof. dr. Arnold Cornelis Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur reografe Tamara Huilmand Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f7,50 'Het' verkrachtingsarrest van de Hoge Raad Lezing door prof. mr. H.Th.J.F. van Maarseveen Aula Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, 19.30 uur; Toegang gratis. Kaarten zijn te reserveren bij de bibliotheek 01180-30250 of boekhandel van Benthem en Jutting 01180-12630. 'The name of the rose' (film) Regie J.J. Ammaud 't Beest Goes, 20.30 uur; Toegang f 6,00 Wederopbouw (congres) Zeeuwse Bibliotheek Middelburg; informa tie E. Boot-Bosman 01180-30330 'Yeelen' (film) van Souleymane Cissé Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f6,00; CJP/Pas 65 f5,00 Brigitte Kaandorp met 'Kouwe Drukte' Schouwburg Middelburg, 20.00 uur; Toe gang f 19,50; CJP/Pas 65f 14,50. UITVER KOCHT. Over de grens toneelstuk van Lodewijk de Boer met o.a. Peter Faber en Olga Zuiderhoek Prins van Oranje Goes, 20.00uur; Toegang f 19,00; CJP/Pas 65 f 14,00 'Bemoei je d'r niet mee' theaterprogramma op teksten van Simon Garmiggelt door Paljas Produkties Vestzaktheater Vlissingen, 20.30 uur; Toe gang f 15,00; CJP/Pas 65 f 11,50 Job Schuring met 'Ik heb alleen nog geen titel' Dorpshuis Schore, 20.00 uur; Toegang f 11,00; CJP/Pas 65 f 9,00 De Nieuwe Danserije met 'Feestlokaal' Moderne dans van cho- Stichting Dansz in 'Expresz!' van vurige Spaanse dansen tot swingende jazzdance, van sfeervol modern tot ingetogen klassiek ballet. Concertzaal Zierikzee, 20.00 uur; Toegang f 13,50; CJP/Pas 65 f 10,00 Hoffmann's Vertellingen door de Goese Operette Vereniging De Stenge Heinkenszand, 20.00 uur; Toe gang f 15,00 Ik Anansi Kindervoorstelling met verhalen over de spin Anansi Zuidlandtheater Terneuzen, 15.00 uur; Toegang f 4,00; Volwassenen f 6,00 'De koopman van Amsterdam' Multi-kulturele musicalbewerking door De Nieuw Amsterdam van Shakespeare's Koopman van Venetië Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f 17,50; CJP/Pas 65 f 12,50 'Zeeuwse popmuziek om je oren' De Piek Vlissingen Toneelvereniging S.T.E.C. speelt 'Stil, zeg ik....' De Zwaan Oost-Souburg, 19.30 uur; Toe gang f7,50 (in voorverkoop Floortjes Fashion, Paspoortstraat 36). Bal na Theatergroep Split speelt 'Tropenjaren' Porgy Bess Terneuzen, 21.00 uur; Toegang f 8,00 Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart Ned. Herv. Kerk Kapelle, 20.00 uur; Toegang f 6,00; CJP/Pas 65 f 4,50Jeugd t/m 12 jaar f 3, 00 Kunst zien in Brussel Met het Zeeuws Kunstenaarscentrum naar het Museum voor Moderne Kunst Vertrek vanaf het station Middelburg om 7.30 uur. Opgave en inlichtingen: Hetty Sinke tel. 01180-26609. Kosten f 25,00 op giro 3213104 'Doe het zelf, neushoorn' klucht van Pierre Soetewey door toneelver. Siesa uit Sas van Gent De Speye Sas van Gent, 20.00 uur STICHTING DANSZ Daniël Kwartet Lunchcafé Goes, 12.00 uur; Toegang f8,00; CJP/Pas 65 f6,00; jeugd t/m 12 jaar f3,50 Kon. Sted. Harmonie o.l.v. Joh. de Witte Den Dullaert Hulst, 11.00 uur; Toegang gratis Dag van de Exotische Dans en Muziek Zuidlandtheater Terneuzen, 12.00 uur; Toegang f 12,50; CJP/pas 65 f7,50 'Doe het zelf, neushoorn' klucht van Pierre Soetewey door toneelver. Siesa De Speye Sas van Gent, 20.00 uur

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 7