- 10 - zijden) een overzicht van de geschiedenis van Middelburg, politiek, economisch, sociaal en religieus. De economische aspecten nemen wel de belangrijkste plaats in, overeenkomstig de historisch-materialistische opvattingen van dr. Unger. Het boekje is populair-wetenschappelijk geschreven; men kan het iedereen, die belangstelt in de wordingsgeschiedenis van de hoofdstad van Zeeland, zonder meer in handen geven. Door de uitgebreide litteratuuropgave kan dit boek ook het begin vor men van een meer diepgaande studie. De heren M.P. de Bruin en W.D. de Bruine vulden deze littera tuuropgave aan met alle sinds 195^ verschenen, belangrijke boeken en tijdschriftartikelen. De inleiding, die zij bij de tweede druk van het werk van hun beider leermeester dr. TJnger, schreven, heeft gedeeltelijk het karakter gekregen van een necrologie. Zij, die hem van zo nabij in zijn werk hebben mee gemaakt, hebben het karakter van deze uitzonderlijke man met rake trekken weten te schetsen. Heftig en kritisch, maar ook toegewijd aan zijn vak, het archiefwezen, zo rijst Unger uit deze regelen voor ons op; bovenal: niet bereid tot het doen van concessies zeker niet op wetenschappelijk gebied. En uit de toegevoegde bibliografie kan men zich deze man verder voor stellen als een rusteloos wetenschapsbeoefenaar. De illustraties, die de eerste druk verluchtten, zijn komen te vervallen. Het boekje is thans voorzien van een zeer scher pe, recente luchtfoto van Middelburg. In typografisch opzicht vonden wij,op het recensie-exemplaar althans,nog wel iets aan te merken. Hopelijk is de rest van de oplage gaver de wereld ingegaan. De voetnoot op de eerste bladzijde had misschien, in verband met de uitbreiding der litteratuuropgave tot 1965, beter gewijzigd of elders geplaatst kunnen worden. T.K. Geschiedenis van Middelburg in omtrek door drW.S. Unger, 2e druk, uitgave Zeeuwseh Genootschap der Wetenschappen. Prijs ^,90. Voor leden van het Zeeuwseh Genootschap 3,90. Te bestellen bij het Secretariaat: Abdij 9, Middelburg.

Nehalennia | 1966 | | pagina 16