- 8 - goed functioneren, als er bi.j de burgerij zelf belangstel ling voor bestaat. De hier opgesomde vraagstukken en taken vereisen een snelle en krachtige aanpak, opdat tijdig alle maatregelen kunnen worden genomen, die nodig zijn om landschap en stedeschoon in Zeeland zoveel mogelijk te behoeden voor verdere ontluiste ring Met het oog hierop heeft de Rijksdienst voor de Monumenten zorg meer dan eens aangedrongen op de stichting van een pro vinciaal adviesbureau voor zaken van ordening en welstand, inclusief de monumentenproblemen, dat een onmisbare steun zou betekenen voor de diverse gemeenten en het Provinciaal Bestuur zelf bij het nemen van beslissingen op het terrein van stede- bouw of landschapsarchitectuur. Los hiervan heeft de Werkgroep Historie en Archeologie al se dert zijn oprichting in 196^ het bevorderen van de stichting van een dergelijk bureau met vaste gespecialiseerde bezetting, als een van de belangrijkste punten van zijn urgentieprogramma beschouwd Van de zijde van het Provinciaal Bestuur is medegedeeld, dat deze kwestie ook hier de volledige aandacht heeft, en ander maal, dat op korte termijn afdoende maatregelen op komst waren. Deze laatste toezegging dateert echter reeds van drie jaar ge leden Deze gang van zaken is teleurstellend en vormt in laatste in stantie een bedreiging van verantwoorde monumentenzorg in Zeeland. Dit is de korte inhoud van de inleiding, die door drmr. C.A. van Swigchem, hoofd van de Afdeling Beschrijving van de Rijks dienst voor Monumentenzorg, op 16 sept. 19^7 is gehouden voor de ïtferkgroep "Historie en Archeologie". Met het plaatsen van dit artikel in het Bulletin beoogt de redactie nogmaals de aandacht te vestigen op een lacune in ons provinciaal bestel, en een dringend beroep te doen op het Pro vinciaal Bestuur om op korte termijn de oprichting van een adviesbureau, als bedoeld door mr. Van Swigchem, te stimuleren Terzake van de organisatie van een dergelijke instelling en de hieraan verbonden financiële consequenties zal het mogelijk

Nehalennia | 1968 | | pagina 10