MEDEDELINGEN ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR DIALECTONDERZOEK 19 oktober: Zeeuwse Dialectdag Traditiegetrouw organiseert de Zeeuwsche Vereeniging elk jaar op de derde zaterdag in oktober de Zeeuwse Dialectdag. Het bestuur en de dialectdagcommisie die deze dag altijd organiseert, nu ik dit in juli schrijf, reeds rond de tafel gezeten om een voorlopig programma te bespreken dat dan door de commissie verder uitgewerkt zal worden. Een aantal zaken die de komende Dialectdag aan bod zullen komen kunnen wij reeds verklappen en de verdere programmering kunt u vinden in de uitnodiging voor deze dag. Jaarvergadering en lezing 's Morgens is er zoals gewoonlijk eerst de algemene ledenvergadering van de Vereeniging en zal er een spreker zijn die een lezing houdt over een actueel onderwerp dat aan de streektaal gerelateerd is. Overhandiging van het manuscript van het Supplement Zoals u weet wordt er sinds de eerste druk van het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten in 1964 nog steeds dialectmateriaal verzameld voor het complementeren van de Zeeuwse woordenschat. Dit verzamelen vond en vind nog steeds plaats via de woordenlijsten in ons verenigingsblad Nehalennia, die door de leden trouw ingevuld worden. In 1990 heeft de vereniging een Stichting in het leven geroepen met de naam De Zeeuwse Taele. Deze stichting heeft als doel een organisatie op te zetten en financiële fondsen te verwerven om al het in de loop van de jaren verzamelde materiaal bijeen te brengen, uit te werken en te bundelen in een Supplement op het Woordenboek. Na twaalf jaar noeste arbeid is het dan zover en op de Dialectdag zal het bestuur van de Stichting De Zeeuwse Taele het afgeronde manuscript van het Supplement aan het bestuur van de vereniging overhandigen. De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek zal de uitgave van het Supplement verzorgen. Het is de bedoeling dat het Supplement geheel klaar is in het voorjaar van 2003, zodat het eerste exemplaar op de Nederlandse Dialectendag in Middelburg op 22 maart 2003 overhandigd kan worden aan de Commissaris van de Koningin, en het Supplement diezelfde dag in de boekwinkels ligt voor de verkoop. Gastheer en gastvrouw Jan en Ria Oosthoek - voor de laatste keet- Optreden van Jan Oosthoek De komende Dialectdag zal het de laatste keer zijn dat Jan en Rita Oosthoek ons zullen ontvangen, omdat zij eind dit jaar stoppen met het beheer van de Vroone. Jarenlang hebben zij ons goed verzorgd met hun eten en drinken; bij hen was organisatorisch alles mogelijk. Plotselinge problemen tijdens de Dialectdag werden flexibel opgelost. Zonder hun organisatorisch talent en improvisatievermogen zou menige Dialectdag minder soepel zijn verlopen. Omdat het de laatste keer is dat zij hun functie vervullen heeft Jan gevraagd of hij zelf ook een optreden mocht verzorgen. Uit het verleden (1986) weten we dat Jan dit uitstekend kan, gezien zijn toenmalige voordracht '10 jaar Dialectdag', dus we zien zijn komende optreden met spanning tegemoet. Toneel in streektaal met toneelgroep AD HOC; tekst en regie Jopie Minnaard Onder de naam AD HOC speelt deze toneelgroep uit Heinkenszand vanaf 1989 toneelstukken in het Zuid-Bevelands dialect. De stukken zijn geschreven door Jopie Minnaard, die ook de regie voert. 63

Nehalennia | 2002 | | pagina 65