Ondertussen staat de groep met het tiende stuk op de planken. Elk jaar staat er een aantal optredens op de agenda. Zo wordt de groep elk jaar weer uitgenodigd om voor de Zeeuwse vereniging 'Zeelandia' in Arnhem te komen spelen. Jopie kiest vaak een actueel onderwerp. Zo kreeg AD HOC de eerste prijs in 1998 tijdens een kluchtenfestival in Ouddorp met Logeren bij de boer, een stuk waarin een boer probeert wat bij te verdienen door een minicamping te beginnen. In de stukken zitten altijd komische verwikkelingen. Dit jaar is de groep van start gegaan met het stuk Me zu 't oare en zie. Het speelt zich allemaal af in een verzorgingshuis. De tuin om het huis is toe aan een Jan Oosthoek aan het woord op de Dialectdag. opknapbeurt. Er is gekozen voor een moderne opzet met waterpartijtjes en zitjes. Midden in de tuin staat een hele oude linde met daaronder een 'klapbanke'. De boom past niet in het plan, dus moet hij gekapt worden. En dat gaat de bewoners te ver, veel te ver. De boom moet blijven! Ze komen dan ook in opstand. Ze gaan actie voeren. Al ziet er eentje slecht, al hoort er eentje nauwelijks, samen voelen ze zich sterk. Of de bewoners gaan winnen? Me zu 't oare en zie. Personen in volgorde van opkomst: Mijnheer Van Liere Jan Minnaard Tanne Leny Klompe Maotje Catrien Westdorp Kao Paula Franse Stientje Jopie Minnaard Krien Kees Klompe Wullem Lou Vermuë Souffleuse Catrien Vermuë Tekst en regie Jopie Minnaard Zij zien er al naar uit om op 19 oktober te komen spelen. Tentoonstelling van werken van Jopie Minnaard Naast het schrijven van verhalen en toneelstukken in de streektaal is Jopie Minnaard ook een verdienstelijk kunstenares. Tijdens de Dialectdag zal zij haar werken in De Vroone exposeren. Gezellig samenzijn Deze Dialectdag willen wij op verzoek van diverse mensen 's middags wat eerder stoppen met het vermaak op het toneel zodat de bezoekers meer tijd hebben om elkaar te ontmoeten, met elkaar 64

Nehalennia | 2002 | | pagina 66