kennis te maken en een babbeltje te slaan. Zoals gebruikelijk vindt u de uitnodiging met het programma in foldervorm in deze Nehalennia. We hopen u de komende Dialectdag te mogen begroeten. Tot ziens in Kapelle, Aan de dis in De Vroone Kees Martens, Voorzitter Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek Vertelavonden n de vorige aflevering van Nehalennia hebben we reeds geschreven over de vertelavonden die in /oorbereiding waren. We geven ze hier nog even weer: n een vijftal Zeeuwsch-Vlaamse bibliotheken zal deze herfst weer een vertelavonden worden gehouden. Dit in samenwerking met de bibliotheken, de Stichting School en Dialect en onze eigen Dialectvereniging. De avonden vinden plaats in de week van het Zeeuwse Boek (30 oktober tot en met 9 november) in de bibliotheken van Koewacht, Oostburg, Sas van Gent, Temeuzen en Kieldrecht of De Klinge. Deze reeks is vorig jaar opgezet als vervolg op de succesvolle cursus Verhalen Vertellen, die in Philippine is gehouden. De belangstelling voor de cursus en de vertelavonden was enorm, vandaar dat ook dit jaar deze avonden weer worden gehouden. In de lokale kranten zullen nadere gegevens bekend gemaakt worden. Het is de bedoeling dat er per avond vier of vijf verhalen worden verteld, dat er tussendoor muziek wordt gespeeld en dat er een gezellige pauze is met koffie en thee. Verder melden we dat George Sponselee en Ed Steijns een avond verzorgen in Zelzate. Wie belangstelling heeft, neme contact op met Ed Steijns, tel. 0114 - 68 22 74. In Absdale komen de vertellers aan het woord op 5 en 6 oktober. En wel in de locatie De Speelwaogen. Het spel begint om 20.00 uur, entree 7, 50. Te horen zijn Teha de Bruine, Cyriel Peters, Harrold Baert, George Sponselee. Voor de muziek zorgt Mimie van der Meulen en Piet Scheerders praat alles aan elkaar. Tegenover het Schoolmuseum in Temeuzen is het Pannenkoekenhuisje. De juiste datum is nog niet bekend, maar in de herfst zijn hier te horen Thea de Bruin, Ed Steijns en George Sponselee. Bij 65

Nehalennia | 2002 | | pagina 67