hem kunnen inlichtingen gevraagd worden over de juiste datum. Tel. 0114 313707. Tenslotte zijn er nog niet uitgewerkte plannen om op de rondvaartboot De Stad Terneuzen, op eer herfstavond samen te komen en te luisteren naar een aantal Zeeuws-Vlaamse vertellers/sters. Hel uitgewerkte programma is te lezen in de regionale kranten. Cursus Verhalen Schrijven in Biervliet Het succes van de cursus Verhalen Schrijven in Biervliet, kan een vervolg hebben. Het plan is eer opstapcursus te organiseren voor beginners en een vervolgcursus voor beginners. Misschien is Biervliet weer geschikte plaats om samen te komen, maar dat hangt natuurlijk ook af van het aanta schrijvers en hun woonplaats. Wie belangstelling heeft, neme contact op met Marjon Sameel sameelmzeelandnet.nl of George Sponselee, tel. 0114 313707. Supplement Om de drie weken komen de medewerkers in Zeeuwsch-Vlaanderen samen om de vorderingen van Kees Fraanje te volgen en de uitgewerkte teksten door te nemen. Dat kan het opsporen van fouten meestal tikfouten, zijn maar ook het bespreken van aanvullingen. Dat gebeurt in Biervliet in eer gemoedelijke sfeer. We drinken iets en we nemen een hapje. Er zijn nog een paar letters te bespreken en dan ligt de tekst voor het Supplement op het Woordenboek er. Wie belangstelling heeft om mee te werken aan de laatste fase kan contact opnemen met de coördinator van di onderdeel, Rinus Willemsen, tel. 0115 481521. In memoriam Bram Heijboer Op 9 augustus overleed Bram Heijboer. Hij werd 64 jaar. Bram was een echte Bressiaander, die he dialect van zijn dorp en streek een warm hart toedroeg. Hij kon goed vertellen wat hij bedoelde en had daarvoor een uitgebreide dialectwoordenschat. Hij had vooral oog voor mensen en dat kwam tot z'n recht in het toneelstuk Café Centraal, dat hij samen met zijn plaatsgenoot Rinus Quaar. schreef. In dit stuk komen volksgebruiken en de woorden uit het Bresjes van rond de oorlog op een natuurlijk manier naar voren. De opvoeringen van de toneelstukken waren een groot succes. De verfilming van het toneelstuk is de beloning. Na deze dialectperiode was Bram actief in de politiek, waar hij zijn streektaal als het enigszins kon óók gebruikte. De besloten crematie was in Terneuzen. De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek stuurde een schriftelijke condoleance. Rinus Willemsen Reeks Honderd Dichters brengt nieuwe delen uit Tussen 1975 en 1980 werden zes bundels Honderd Dichters uitgegeven. De opzet was: een poging om inzicht te verschaffen hoe poëzie werkzaam kan zijn - en de rijkdom aan (streek)talen zichtbaar te maken. Stichting Internationaal Forum is bezig dit project na vijfentwintig jaar te herhalen. Vanaf 2000 zijn Honderd Dichters 1, 2, 3, 4 en onlangs 5 verschenen, Honderd Dichters 6 is in druk en Honderd Dichters 7 in voorbereiding. Het bijzondere is, dat ook streektalen en dialecten volop in de reeks aan bod komen. Dichters en vertalers kunnen voor Honderd Dichters 8 vijf eigen lievelingsgedichten of lievelingsvertalingen (met het originele gedicht) sturen naar: Redactie Honderd Dichters 8 t.a.v. Annekoosje Ming Stichting Internationaal Forum Paul Krugerstraat 40 2312 ZD Leiden - Nederland 66

Nehalennia | 2002 | | pagina 68