MEDEDELINGEN VAN DE WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Nieuwe bestuursleden Tijdens de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering (ALV) op dinsdag 6 april 2004 is afscheid genomen van secretaris Anneke van Waarden-Koets. De afgetreden secretaris wordt heel hartelijk bedankt voor haar inzet en betrokkenheid bij de Werkgroep. Het bestuur droeg een nieuwe kandidaat ter benoeming voor: Jeroen-Martijn Hangoor. Hij werd bij acclamatie benoemd. De nieuwe bestuurssamenstelling is als volgt: Robbert Jan Swiers, voorzitter Tobias van Gent, vice-voorzitter en tweede secretaris Jeroen-Martijn Hangoor, secretaris Piet Zuijdweg, penningmeester Lineke van den Bout, lid Aad de Klerk, lid Jan Kuipers, lid en hoofdredacteur van Nehalennia Ivo van Loo, lid Hans Zuurdeeg, lid De redactie van Nehalennia nam afscheid van Peter Sijnke, die zich niet herkiesbaar stelde. Hij wordt hartelijk bedankt voor zijn inzet en betrokkenheid bij het bulletin Nehalennia. Zijn plaats wordt overgenomen door Ivo van Loo, die bij acclamatie werd benoemd als redactielid. 18de Historische Studiedag Dit jaar wordt herdacht dat een groot deel van Zeeland zestig jaar geleden is bevrijd. De 18de Historische Studiedag zal daarom in het teken staan van 'bevrijding'. Onder de titel 60 jaar bevrijding Zeeland zullen vier sprekers een onderwerp met betrekking tot de bevrijding belichten. Hans Sakkers zal een uiteenzetting geven over de Atlantikwall en wat daar nog van over is. Tobias van Gent zal vertellen over het geallieerde plan voor de bevrijding van Zeeland. De twee andere sprekers zijn nog niet bekend. Na de tweede lezing zal een film over de bevrijding van Walcheren in 1944 worden vertoond. De 18de Historische Studiedag wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting Bunkerbehoud en de Zeeuwse Bibliotheek en vindt plaats op vrijdagmiddag 22 oktober 2004 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Noteer de datum alvast in uw agenda! Een jaar Nehalennia cadeau Een aardig idee: doe uw kennis of familielid met belangstelling voor streekhistorie, archeologie en/of dialect een jaar lang Nehalennia cadeau! Het is weer eens iets anders dan die eeuwige geschenk- of boekenbon. U maakt hem of haar voor een jaar lid van de Vereeniging of donateur van de Werkgroep met een abonnement op ons blad voor maar 16,-. Het gaat simpel in zijn werk. U meldt de nieuwe 'abonnee' aan bij: Administratie Nehalennia, Mascagnihof 628, 5049 BW Tilburg, tel. 013-4553641, e-mail r.manderveld@home.nl met vermelding: 'cadeau abonnement 1 jaar'. Hiermee geeft u niet alleen een origineel geschenk, maar steunt u tevens het werk van Vereeniging en Werkgroep. Alvast bedankt! 31

Nehalennia | 2004 | | pagina 33