NOG GOED GEBEKT IN 'T ZEEUWS DIALECT! Kees Martens Nieuwe brochure Bij deze Nehalennia ontvangt iedereen tevens de nieuwe brochure van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Tijdens de Dialectdag op 16 oktober jl. werd. door de jongen op de voorkant van deze brochure Djangko Besuijen uit Kapelle samen met zijn zusje Ellis, het eerste exemplaar aan de burge meester van de gemeente Kapelle. de heer S. Kramer, overhandigd. Deze kleu- renbrochure is speciaal ter gelegenheid van ons 75-jarig jubileum ontworpen door de grafisch ontwerper Jo Jobse in samenwerking met ons bestuurslid Pau Heerschap en bevat naast de wervende tekst een aantal nieuwe elementen die je mogelijk meteen opvallen. Nieuwe werknaam van de vereniging Wat direct opvalt in de nieuwe brochure is de naam 'Zêêuwse Dialect Verênigieng'. Omdat de uit 1929 stammende officiële naam de 'Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek' door de meeste mensen bijna nooit gebruikt wordt en de vereniging in het spraakgebruik vaak gemakshalve de 'Zêêuwse Dialect Verênigieng' genoemd wordt, heeft het bestuur gemeend dat het na 75 jaar tijd werd om de bestaande praktijk te volgen en besloten om deze laatste naam dan ook als werknaam van de vereniging voor communicatie naar de buitenwereld te gaan gebruiken. Het is net als bij iemand die volgens zijn paspoort Cornelis Matheus heet maar dagelijks gewoon altijd Kees genoemd wordt, om maar eens een voorbeeld te noemen. Dus de 'Zêêuwse Dialect Verênigieng', afgekort ZDV, kan je zien als de roepnaam van onze vereniging die bij de kamer van koophandel officieel nog steeds 'Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek' heet. De uitgave van de nieuwe brochure vonden wij als bestuur een goede gelegenheid om deze roepnaam bekend te maken bij het bredere publiek. Nieuw logo. Eenheid in verscheidenheid. Wat misschien minder opvalt is het gebruik van een nieuw kleurenlogo omdat we tot op heden voor ons briefpapier een gelijksoortig zwart/wit logo gebruikt hebben, bestaande uit de kaart van de provincie Zeeland met daaraan toegevoegd het (voormalig) eiland Goeree-Overflakkee. Het nieuwe van het logo is dat de kaart opgebouwd is uit een groot aantal kleine verschillende gekleurde blokjes die tot uitdrukking brengen dat een dialect van dorp tot dorp, van stad tot stad en van eiland tot eiland net steeds een beetje anders klinkt maar bij elkaar genomen toch één geheel vormt, namelijk de Zeeuwse streektaal. Ook is de oude kaart die we tot op heden als logo gebruikt hebben bijgewerkt met de afsluitdammen en de Westerscheldetunnel die, net als het gesproken Zeeuws, alle gescheiden eilanden tot één geheel verbinden. Nieuwe website www.zeeuwsedialectvereniging.nl Ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum willen wij als vereniging ook een nieuwe website op het 38

Nehalennia | 2004 | | pagina 40