MEDEDELINGEN VAN DE ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR DIALECTONDERZOEK Van de ZVD-redactiecommissie De omvang van de dialectrubriek in Nehalennia was tot nu toe meestal heel wisselend. Naast de gebruikelijke antwoorden op een vragenlijst, was die meestal afhankelijk van het aanbod en dat was soms niet veel. Vanaf dit nummer wordt geprobeerd hierin verandering te brengen. In overleg met het bestuur van de vereniging is een redactiecommissie samengesteld, bestaande uit Kees Fraanje, Pau Heerschap en Rie Rosmolen-Murre, allen leden van de Wetenschappelijke Commissie. Rinus Willemsen is eindredacteur. Hij maakt tevens deel uit van de redactie van Nehalennia en kan er dus voor zorgen dat alles op tijd op de juiste plaats terecht komt. Om voor elk nummer van Nehalennia een behoorlijke vulling te hebben, is gedacht aan een bepaalde structuur aan de hand van een aantal vaste rubrieken. Als er dan steeds voor elke rubriek kopij is, dan is er ook een bepaalde continuïteit. De redactie denkt aan o.m. de volgende rubrieken, die eigenlijk voor zichzelf spreken: - Van de redactiecommissie - Verenigingsnieuws Van de consulent streektalen Vanuit de regio's (b.v. meldingen van wat op het gebied van dialect geweest is of nog komt) Verhalen en gedichten in dialect - Verschenen (publicaties, cd's enz.) - Varia Uitwerking van de vragenlijst Omdat de redactiecommissie ernaar streeft om van de dialectafdeling in Nehalennia een echt boeiend podium voor en door leden te maken, waar door iedereen naar uit wordt gezien, is natuurlijk ook uw hulp nodig. Uw bijdragen worden met belangstelling tegemoet gezien op het redactieadres. U kunt uw bijdragen per post of per e-mail sturen naar: Mevr. R. Rosmolen - Murre Lange Blokweg 3 4301 NW Zierikzee r.rosmolen@freeler.nl De redactie hoopt dat er zo'n grote stroom binnenkomt, dat die vanwege plaatsgebrek niet in één nummer past. zodat er reserve ontstaat voor de toekomst. Laten we er met z'n allen iets moois van maken Redactiecommissie V erenigingsnieu ws Allereerst komen hier de notulen van de jaarvergadering. Speciaal voor die mensen, die er om de één of andere reden niet bij konden zijn. Hou voor volgend jaar de datum vast: de derde zaterdag in oktober: 15 oktober 2005. Jaarvergadering Zeeuwse Dialectvereniging 16 okt. 2004 Present: 200 personen en het voltallig bestuur. 40

Nehalennia | 2004 | | pagina 42