Vliedbergen in het Zeeuwse landschap Aflevering 162 winter 2008 Een dergelijke bouwplaat bestaat nog niet en kan een aantrekkelijk verkoopartikel zijn voor de Zeeuwse musea en VW-kantoren. Bovendien kan de bouwplaat worden benut voor een stukje informatieve tekst, afbeeldingen en een kaartje met daarop de overgebleven Zeeuwse vliedbergen. Reconstructie Maar het mooist van al is en blijft natuurlijk een echte vliedberg met een echte gevechtstoren. Een reconstructie dus, die al van verre de aandacht trekt en ook mag worden beklommen. Waarschijnlijk zal het onmogelijk zijn om een dergelijke reconstructie te maken op een bestaande Zeeuwse vliedberg. Maar wat is er op tegen om öp een geschikte en aantrekkelijke locatie, ergens langs een Zeeland inkomende weg, een kunstmatige vliedberg op te werpen en daarop de gevechtstoren te bouwen en liefst ook de voorhof en andere bouwsels. Niet alleen het uiteindelijke bouwwerk, maar ook het gehele bouwproces kan grote toeristische aantrekkingskracht hebben. Living history Het optreden en bezig zien van levende mensen, in historische kledij, met attributen in de daarbij passende omgeving doet op een onnavolgbare wijze het verleden herleven. Dat geldt voor de ambachtsheer met zijn familie, zijn legertje van gewapende mannen en zijn 'horigen': boeren, ambachtslui, dorpsbewoners. En zeker herleeft de tijd van toen als Vliedbergenroute in 'Vliedbergen in het Zeeuwse landschap Recente vliedbergengidsje. Symbolen van status achter een sluier van tijd

Nehalennia | 2008 | | pagina 44