Aflevering 162 winter 2008 Vliedbergtekening uit de Provinciale Zeeuwse Courant als voorbeeld voor een placemat? Vliedberg tegen aanvallers Vliedbergenfestival Jaarlijks worden in Zeeland gedurende de zomerperiode vele feesten, markten en andere toeristische activiteiten van allerlei soort en thema gehouden. Een vliedbergenfestival is daar tot op heden nog niet bij, terwijl er tal van manieren zijn om de vliedbergen op feestelijke en/of ludieke wijze te presenteren: - Openstelling beklimming van een groot aantal vliedbergen - Vliedbergenfietstochten en -wandelexcursies o.l.v. een gids - Expositie(s) van archeologische vondsten uit vliedbergen - Vliedbergen-zandsculpturenwedstrijd op het strand - Schilder-, foto-, muziek-, toneel- en poëziesessies bij/op vliedbergen - Etc. Vliedbergtoetje foto auteur). De gemeente Veere, als belangrijke toeristische gemeente, met het grootste aantal nog bestaande vliedbergen binnen haar grenzen, zou als eerste de organisatie van een vliedbergenfestival kunnen stimuleren; klein beginnen en ieder jaar wat uitbreiden.... Ambachtsheerlijck (kinder)menu Horecaondernemers met een vliedberg in de buurt zouden met hun product kunnen inspelen op het thema 'vliedberg'. Ze kunnen - uiteraard op een vliedbergen-placemat - een Ambachtsheerlijck (kinder)menu serveren met aangeklede gerechten die verwijzen naar de Middeleeuwse vliedbergentijd, bijvoorbeeld: ridderspiesjes met Walchers 'oenevlêês, krielaêrpeltjes en appelmoes. Met als afsluiter het bijzonder lekkere toetje, waarmee dit artikel eindigt.

Nehalennia | 2008 | | pagina 46