Aflevering 162 winter 2008 4% Parkeerplaats Vliedberg bij Baarsdorp foto auteur). Benutten van kansen Soms doen zich kansen voor die prima kunnen worden benut om de betekenis en/of belevingskansen van de Zeeuwse vliedbergen te vergroten: Parkeerplaats Vliedberg Langs de A58 ter hoogte van Baarsdorp zijn in het landschap de overblijfsels van drie vliedbergen als glooiingen te zien. De nabijgelegen parkeerplaats heet 'Vliedberg' en kan prima worden benut als extra vliedbergeninformatiepunt door het plaatsen van een informatiepaneel bij de parkeerplaatsen, door het neerzetten van een vliedbergmaquete in de tankshop en door daar ook het uitstekende boekje Vliedbergen in het Zeeuwse landschap - Symbolen van status achter een sluier van tijd op te nemen in het verkoopassortiment. Vanaf de parkeerplaats zou een bewegwijzerd voetpad (ca. 1 km) kunnen worden aangelegd naar het vliedbergencomplex bij Baarsdorp. Vliedbergreconstructie bij ondernemer groepsaccommodaties Vakantiecentrum Serooskerke (W) richt zich met haar accommodaties o.a. op de groepsmarkt en kon een aangrenzend perceel bouwland verwerven, dat slechts gedeeltelijk voor een beoogde uitbreiding zal worden gebruikt. Op het resterende stuk land, waar al een veedrinkput is gemaakt, zou prima een nieuwe vliedberg kunnen worden opgeworpen, compleet met een gereconstrueerde toren, voorhof en andere voorzieningen. Daarmee versterkt de ondernemer niet alleen zijn product, maar wordt bovendien ook het hierboven geschetste idee m.b.t. living history gerealiseerd. Het instellen van een projectgroep, bestaande uit de ondernemer, gemeente Veere en deskundigen, met als doel het nader onderzoeken van de mogelijkheden, zou een eerste stap kunnen zijn. Voorbeeldfunctie van Het Zeeuws Landschap Nabij 's-Heer Abtskerke op Zuid-Beveland restaureert Het Zeeuwse

Nehalennia | 2008 | | pagina 47