Aflevering 162 winter 2008 en kaarten gegevens over eigenaren van huizen en boerderijen en over percelen kunt achterhalen. Tevens wordt uitgelegd hoe de website www. watwaswaar.nl werkt. Deze korte cursus is op zaterdag 7 maart 2009 van 10.00-12.00 uur. Zoeken en vinden in archieven. Methodiek van het historisch onderzoek Bij een historisch onderzoek wordt uitgegaan van een vraagstelling; bij een genealogisch onderzoek wordt geprobeerd zoveel mogelijk over bepaalde personen te weten te komen. Anneke van Waarden-Koets laat zien dat het voor beide onderzoeksvragen van belang is te weten in welke archiefbronnen zich relevante gegevens bevinden, hoe u die archiefbronnen kunt vinden en vooral ook hoe u ze kunt verwerken. Deze korte cursus is op maandag 16 maart 2009 van 14.00-16.00 uur. Wegwijs in archieven van boerenbedrijven en landbouworganisaties In april 2009 is het 200 jaar geleden dat de eerste aanzet werd gegeven voor het ontstaan van de Wilhelminapolder op Zuid-Beveland. De Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder is een van de grootste landbouwbedrijven in ons land. Het archief ervan berust in het Zeeuws Archief, evenals archieven van andere bedrijven en instellingen die met landbouw hebben te maken, zoals de ZLM, de CBTB, de Suikerunie, Loverendale, enzovoort. Behalve genealogische gegevens, zoals informatie over agrariërs en hun familie en werknemers, bevatten landbouwarchieven een schat aan gegevens over boerderijen, gewassen, percelen, veldnamen, vee, materieel en de werking van het boerenbedrijf. Toon Franken, zelf boerenzoon, laat aan de hand van sprekende voorbeelden zien hoe u efficiënt gegevens opzoekt in de rijke landbouwarchieven. Deze korte cursus is op dinsdag 7 april 2009 van 19.30-21.30 uur.

Nehalennia | 2008 | | pagina 53