VERENIGINGSNIEUWS Aflevering 162 winter 2008 en familie'. De dialectdag zal dan een bijzonder karakter hebben, want in 2009 bestaat de vereniging 80 jaar en ook daar zal natuurlijk aandacht aan geschonken worden. De redactiecommissie heeft er weer naar gestreefd om van de dialectafdeling een boeiend en afwisselend geheel te maken en wenst u veel lees- en kijkplezier. De bonte specht foto Pau Heerschap Zo tegen het eind van het jaar vallen er nog allemaal dingetjes te regelen. Zo is het ook bij de dialectenvereniging. We zijn de laatste tijd nogal druk geweest met het organiseren van allerlei dingen. Onze penningmeester, Jaap Murre, is toegetreden in een werkgroep die zich bezighoudt met vertalingen. Die werkgroep is onderdeel van het Kerkje van Ellesdiek en heeft de afgelopen jaren zich beijverd om delen uit de bijbel te vertalen in het dialect van Midden-Zeeland. Het is ook mogelijk om andere boeken, gedichten of liedjes om te zetten in de streektaal. De eerste vergadering van deze werkgroep was in de late nazomer. Dan is er natuurlijk onze website, die een half jaartje geleden in de lucht kwam. In de loop van de weken kwamen hierover veel reacties bij ons binnen. In de loop van de tijd zijn er heel wat aanpassingen gedaan en onze vraag is nu aan de leden: als er leuke activiteiten in de buurt zijn, laat het één van de bestuursleden weten. Die zal er dan wel voor zorgen dat die activiteit op de site komt. Op die manier kan heel Zeeland, ja eigenlijk heel de wereld, er kennis van nemen. Heb je een leuke foto met een aardig onderschriftje erbij? Dan is het helemaal fantastisch. Dan is onze vereniging nauw betrokken bij Zing Zeeuws. De organisatie is eigenlijk in handen van de Stichting Zeeuwse Taele en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. De voorzitter van De Zeeuwse Taele is Hans Jebbink en die zit weer bij ons in het bestuur van de dialectenvereniging. Op 15 november was er in De Stenge (Heinkenszand) een geslaagde

Nehalennia | 2008 | | pagina 57