IN GESPREK MET RIE ROSMOLEN-MURRE 34 Aflevering 162 winter 2008 Het is altijd weer een buitengewoon genoegen om bij Rie en Teun Rosmolen te vertoeven. Ze wonen op een prachtige plek in Zierikzee, gelegen aan de drukke rotonde bij de Nobelpoort, maar om en vooral achter het huis is het een ware idylle. Een prachtige tuin strekt zich uit en een pad leidt naar het bosje achter in de tuin met de natuurlijke vijver, die daar als een oude vaete ligt. Tuinieren is één van Rie 's vele liefhebberijen. Rie ken ik al heel lang. Beiden zijn we lid van de wetenschappelijke commissie van de vereniging. Toen de vergaderingen nog in Middelburg gehouden werden, pikte ik haar op bij de poolplaats bij Serooskerke. Toen er 's avonds later bij Bas en Koos Oele in Kapelle vergaderd werd, haalde ik haar thuis op. Altijd was ik er dan 's middags al en werd gastvrij onthaald. We hebben in de loop der tijd heel wat afgepraat over gemeenschappelijke interesses en dat waren er heel veel. Nu maar eens wat gerichte vragen over het dialect gesteld: 'Een prachtige tuin Hoe kwam je bij de vereniging? strekt zich uit.(foto Het zal 1990 geweest zijn, dat ik voor het eerst in Kapelle de jaarlijkse Pau Heerschap) Dialectdag bezocht. Ik was door een zus en zwager geattendeerd op de dialectvereniging. Zij waren een paar jaar tevoren lid geworden. Wat ik me nog heel goed herinner was de hartelijke ontvangst van Koos Oele bij binnenkomst in de hal, het warme welkomstwoord van voorzitter Anne

Nehalennia | 2008 | | pagina 66