VARIA Aflevering 162 winter 2008 Verwachting Hoe dikwijls ben ik naar de dijk gegaan? En verder, naar het water. Daarachter lag het land van d'overkant. Die over 't water kwamen waren er niet meer dan vingers aan één hand. En waakzaam heb ik daar 't gelijkgestemde bloed verwacht. Maar in een lange rij van dagen, is de vervulling blind voorbij gegaan. Misschien dat dijk en dorp en water niet in 't gericht vergaan. Dat ik je dan zie komen, als er geen zieke bomen meer tussen de andere staan. Ko Stoutjesdijk (1914-2005) Dialectpopfestival In de krant van donderdag 7 augustus lazen we de kop: Beste dialectbands naar Westkapelle. Het is een initiatief van Kees Wondergem, Hij is gitarist in de rockband Surrender. Samen met Ron de Vos, drummer en zanger in de groep Bestel Mè, organiseert hij op 27 december 2008 in De Stenge in Heinkenszand (dus niet Westkapelle) optredens van twaalf bands. Uit elke provincie komt er één band die in het dialect zingt. Als publiekstrekkers zijn er twee grote bekende bands. De bands worden beoordeeld door een deskundige jury, maar ook het publiek kan meestemmen om de winnaar te vinden. Meer inlichtingen: www.dialectpopnederland.nl,www.dialecttop40.nl Carnaval Hoewel het nog een poosje duurt, geven we hier al een voorschotje op Carnaval. Het wordt op diverse plaatsen in Zeeland gevierd. De officiële naam van het dorp of de stad verandert voor een paar dagen in een ludieke naam. Hier komen de volgende Zeeuwse plaatsen. In Zeeuws-Vlaanderen: Uulegat (Aardenburg) Mosselkrauwers City (Philippine), Betekoppenstad (Sas van Gent), Koeterdorp (Westdorpe),

Nehalennia | 2008 | | pagina 83