m so m Aflevering 182 winter 2013 Voormalig voorzitter Adri Scheele. en raadseltjes, wilde planten en allerlei uitdrukkingen. Als hij daarover vertelde glinsterden zijn ogen. Hij wist de mensen enthousiast te maken voor zijn Axels dialect. Twee winterseizoenen trokken we samen door Midden- en Oost Zeeuws- Vlaanderen. We bezochten daar de hoogste groepen van het basisonderwijs. Misschien wel vijftig klassen. En overal wist hij de kinderen mee te krijgen, ook al spraken de jonge gasten geen woord dialect. Soms kenden ze een paar woorden van de streektaal. "Dat zegt de buurvrouw soms," was het antwoord van het ventje, als Adri vroeg waar de jongen dat woord had gehoord. En vervolgens sprongen we over naar de woorden die straks in de streektaal op de kaartjes van het dialectkwartet kwamen te staan. Tussen de middag vertelde hij steevast onder het eten in de lerarenkamer over de vereniging. Zijn vereniging, onze vereniging eigenlijk. De kwartetten werden besproken en de leerkracht was trots op de kinderen die met Adri en Rinus een fantastisch uurtje dialect hadden beleefd. Adri was ook de man die de website gestalte gaf. Hij zocht en vond een oud leerling die dit karwei opknapte. Op dit moment is Adri doende met een DVD. Mw. Leonsa Sarneel- Antheunisse uit Sas van Gent schreef een aantal verhalen over haar woonplaats en droeg die op voorbeeldige manier voor op vertelavonden en bij verenigingen. Tijdens de laatste dialectdag, konden de aanwezigen genieten van het verhaal 'Vissen Schèppe'. Een voorproefje van die DVD. Voor die presentatie tekende Adri. Het verhaal viel erg goed in de smaak. Adri heeft dan wel de voorzittershamer ingeleverd, maar een aantal activiteiten voor onze vereniging blijft hij in de toekomst doen, verzekerde hij in zijn afscheidstoespraak. Verder zal het bestuur zich de komende tijd bezig houden met de wijziging in de statuten en het opstellen van een Huishoudelijk Reglement. Op de laatste ledenvergadering waren die wel geagendeerd, maar ter wille van de tijd niet in behandeling genomen. We komen hier dus op terug. Verder kunnen we meedelen, dat het volgend jaar een halve eeuw geleden is, dat mw. dr. H. C. M. Ghijsen het Zeeuws Woordenboek afrondde en dat feit willen we niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het is en blijft tenslotte een monument in het Nederlandse dialectlandschap. Rinus Willemsen Helpt u mee? Het bestuur is druk bezig met de herformulering van onze statuten en het uitwerken van een Huishoudelijk Reglement. Graag hebben we daarbij hulp van een aantal dialectleden. Heeft u hier belangstelling voor en wilt u ons helpen met deze interessante materie uit te werken? Neem dan contact op met het secretariaat. Alvast bedankt.

Nehalennia | 2013 | | pagina 33