Aflevering 182 winter 2013 39 Genoeglijk samenzijn in het Tonnenmagazijn. Vertellers en schrijvers Van diverse vertellers en schrijvers zijn op de nieuwe cd verhalen te beluisteren. Maartje Stuut vertelt het verhaal van de zeemeermin van Westenschouwen. Maartje werd geboren in Oosterland en woont nu in Zierikzee. Zij volgde een opleiding Nederlands, diverse schrijftrainingen en poëziecursussen. Naast het Standaard Nederlands schrijft ze ook in de Zeeuwse streektaal. Joop van Loo vertelt in het dialect van Zierikzee een verhaal van Ad Leijdekkers. Deze rasverteller uit Zierikzee bracht zijn verhalen als voordrachtskunstenaar in dialect. Ook heel bekend zijn zijn zelfgeschreven liedjes, waarbij hij zichzelf begeleidde op de gitaar. Onder het pseudoniem Arjaon schreef hij verhalen en gedichten voor de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ad overleed in 1995. Op de cd is ook een geluidsopname van Omroep Zeeland te horen van Willem van Gilst. Als Wullem schreef deze regelmatig stukjes in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ook was hij te beluisteren op Omroep Zeeland. Een echte 'Bruenaer' in hart en nieren met een groot gevoel voor humor. Hij overleed in 2012. Ook van Henk en Leni Blom zijn enkele verhalen te beluisteren. Henk en Leni zijn bekend van hun optreden met het cabaretgezelschap Kant'oöi, waarvoor Henk de teksten schrijft in dialect. Ook schrijft hij een tweewekelijkse column in de krant. Samen hebben ze een boekje uitgegeven met verhalen in het dialect. Jaarlijks verzorgen ze als 'Endrik en Jannekee' een conference op nieuwjaarsrecepties, waarbij ze de plaatselijke politiek op de hak nemen. Vervolgens een verhaal van Teun Rosmolen uit Zierikzee. Teun heeft een veelzijdige interesse. Zo schrijft hij o.a. verhalen in dialect en maakt foto's voor de ZDV. Wethouder Stouten ontvangt het eerste exemplaar. Harry Boot vertelt twee verhalen in het dialect van Kerkwerve: één van hemzelf en één van Joop van Zijp. Joop groeide op in Kerkwerve. Met zijn familie bleef hij het dialect spreken, ondanks dat hij er niet meer woonde. Na een schrijfcursus is hij verhalen in het dialect en columns voor de PZC gaan schrijven. De Zeeuwse Dialect Verênigieng heeft een aantal van deze verhalen uitgegeven in de bundel Joop van Zijp vertelt. In Kerkwerve is een bronzen beeld ter nagedachtenis aan zijn moeder geplaatst. Zij was een zeer gewaardeerd wijkverpleegster. Joop overleed dit jaar. Wim de Vrieze vertolkt op de cd twee verhalen. Wim is zeer actief in de Schouwse Westhoek. Hij is medeauteur van een aantal boeken, zoals Noordwelle, polderdorp achter de duinen, Strandingen en schipbreuk voor de Schouwse kust en Ouwe verhaelen uut de Schouwse West'oek. Voor al deze publicaties pleegde hij veel onderzoek en kent daardoor de streek 'op zijn duim'. Tenslotte Marietje Dijkstra. Zij is geboren en getogen op Bruinisse. Marietje is lid van de klederdrachtvereniging De Arke en houdt voordrachten in verzorgingshuizen en voor verenigingen. Zij vertolkt veelal verhalen die

Nehalennia | 2013 | | pagina 42