m IN GESPREK MET ADRI SCHEELE 40 m Aflevering 182 winter 2013 Ook Kant'ööi trad op. overgeleverd zijn en waarvan de schrijvers niet bekend zijn. Kortom: een keur aan diverse boeiende en humoristische verhalen die het beluisteren meer dan waard zijn. Presentatie Op woensdagavond 2 oktober was het druk in Brouwershaven. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan cultuurwethouder Wim Stouten van de gemeente Schouwen-Duiveland. Die bleek trouwens ook een goede dialectspreker te zijn. Deze avond werd georganiseerd in nauwe samenwerking met de vereniging 'Stad en Lande'. Voorzitter Wijnand Renden sloot de avond af en keek terug op een zeer geslaagd samenwerkingsproject. De CD Van Bru tot Burghsluus is koop voor 10,00 in de plaatselijke boekhandels in de regio en via onze website. We spreken met Adri Scheele, opgegroeid in Axel en momenteel woonachtig in Terneuzen. Adri is een man die graag met veel dingen tegelijk bezig is. Hij is actief binnen de voetbal en bij de Stichting Landschapsbeheer Zeeland, de SLZ. Met hem bezocht ik de afgelopen jaren bijna alle basisscholen in de gemeenten Hulst en Terneuzen, om op deze basisscholen de leerlingen kennis te laten maken met dialect. We vragen hem wat hij het prettigst vond de laatste jaren bij de dialectvereniging. Zaterdag 19 oktober jongstleden nam ik afscheid als voorzitter van deze dialectvereniging en ik kijk nu terug op een mooie periode. Drie jaar geleden kwam het eerste luusterboek uit en dat was meteen een mooi document om mee 'de baan' op te gaan. Bij tal van presentaties ging het vlot van de hand en ik meen dat er uiteindelijk dik 700 van zijn verkocht. Als je het nu nog wil hebben moet je al bij die eerste kopers terecht. Dat geldt ook van Jan Lauret's 'Oekse Praot dat net iets eerder uitkwam en ook met dat boekje kon ik goed uit de voeten en het verdween vaak in koffers die voor Canada of elders werden ingepakt. Kan je wat vertellen over het scholenproject? Na 35 jaar in het beroepsonderwijs te hebben gewerkt heb ik daar vele kennissen aan over gehouden, wat me goed te pas kwam bij het kwartet project bij de basisscholen. Eerst de gemeente Terneuzen waar de dialectkaart ingekleurd wordt door de grenskantdialecten, het Axels en over de Braakman in Biervliet het West Zeeuws-Vlaams. Dit jaar de gemeente Hulst waar Rinus en ik hulp hadden van Land-van-Hulstenaars. Wat veranderde de laatste jaren bij de dialectvereniging De afgelopen jaren ben ik ook vaak de deur van een ziekenhuis en verder tegengekomen en dat heeft ook mijn stap tot terugtreden als gevolg. Maar

Nehalennia | 2013 | | pagina 43