Aflevering 182 winter 2013 binnen een vereniging zijn er altijd mogelijkheden om als lid actief te zijn en dat geldt ook voor mij. Nu er gekozen is om meer per regio naar buiten te treden met activiteiten en producten als het laatste Schouwse Luisterhoek is het aan de leden om dat in te vullen. Voor Zeeuws-Vlaanderen is dat al snel aan de orde en is er werk aan de winkel. De website is de laatste tijd ook flink opgepoetst en ook daaraan kun je als lid bijdragen wat weinig tijd kost, maar wel laat zien wat er in dialectland leeft. Waar hou je je nog meer mee bezig op dialectgebied Op dit moment viert Axel de 800 jaar stadsrechten en daarin heb ik aanleiding gevonden om ook het Axelse dialect warm te houden. Erpelkappers heb ik gevraagd hun vertaling te geven van 40 uitdrukkingen en zegswijzen. Zoiets kun je in iedere regio bij allerlei gelegenheden prima doen. Vooral familiebijeenkomsten met ook buiten Zeeland wonende Zeeuwen lenen zich daar prima voor en dan is de stap naar een lidmaatschap vaak een kleine. Je moet zelf even die kans 'scheppen' en dan de vis aan de haak slaan. Adri tijdens zijn laatste bestuursvergadering op Landlust, oktober 2013. Links van hem penningmeester Prieneke van Hoeve, die haar eerste begroting presenteert. Adri Scheele. Zullen we nog van je horen? Zaterdag 19 oktober was voor mij zeker geen afscheid. Wel wil ik iedereen bedanken voor de prettige samenwerking en de vele plezierige momenten. De volgende dialectdag staat alweer gepland en ik hoop dan aanwezig te kunnen zijn. Tot ziens en de naestigheit in dialectland, Adri Scheele

Nehalennia | 2013 | | pagina 44