I I éZ asTenbroek VARIA JAff MA; SOMMELSB ■hhb Aflevering 182 winter 2013 59 Nog een werk van pastoor Gielliet. 't Lijkt op zö'n klauwken om vuil mee op te pakken. dan zei die: misschien, mao zaolig bèn d' èrmen van gêêst. Oek om te zien viel pastoor Omer Gielliet echt wel op, mee zijn speciaole klêêren èn vooral zijn Christuskop. Een grööte redenèr kon je pastoor Gielliet nii noemen, mao wat die zei da bleef dikkels nog lang naozoemen. In zijn kèrkdienst zaoten we dan oek altiid mee velen, de kinders mochten ondertussen op de vloer wa spelen. Dat die nii gelukkig was mee de leiding van de kerke, liet die altiid zonder omwegen êêl dudelijk mérken. Ie is mee ménsen naor ontelbaore graoven gegaon èn onderden bruidspaoren èn voo zijn altaor gestaon. Dao was voor iederéén een woord in zöö'n moment èn maor êêl weinig ménsen waoren nii echt content. As beeldouwer van ouwen out is die nii t'evenaoren 't is t'open da ze zijn creaoties lang kunnen bewaoren. Gaot es nao zijn kerke mee die mooie versierde luken mao let êëst op de twaolf apostels die daor opduken. Zelfs iemand die nii echt van beeldouwwerken oudt, vindt 't prachtig wat Omer Gilliet daor èt gebeeldouwt. Van binnen een uniek kruusbeeld èn een doopvont èn van voren dien eenvoudige kelke van 't verbond. Daor èn ontelbaore ménsen rond die kelke gestaon, udder naom geschreven èn weer in die kelke gedaon. Over pastoor Gielliet zou je nog uren kunnen praoten, maor eigenlijk zou je'm beter zelf an 't woord laoten. Bedienk dan mao dat die man altiid voort za leven in al het mooie wat ie ons al die jaoren èt gegeven. Leen de Jonge, dialect Land van Axel De heer Sponselee (Hulst) stuurde een foto in van een onbekend voorwerp. Hij riep de hulp van de lezers, maar ook die konden hem niet helpen. Slechts één reactie kregen we binnen. Van Ed Steijns uit Kloosterzande. Het kwam hem heel onbekend voor. "Ik heb dat nog nooit gezien, 't Lijkt op zö'n klauwken om vuil mee op te pakken." Balen, zakken en kisten De verzameling afbeeldingen van kisten en balen kan worden aanvuld. Piet Lodder uit Sommelsdijk stuurde ons de foto van een kist, die aan zijn plaatsgenoot Jan Mastenbroek toebehoorde. Bedankt, Piet.

Nehalennia | 2013 | | pagina 62